• Menu
  • Menu

Ždáň

Ždáň je významné rekreační středisko na poloostrově vytvořeném Vltavou a Sladovarským potokem, 3 km jihovýchodně od Slap na levém břehu přehrad.

Rekreační středisko  Ždáň

Původně jsme chtěla jet na Slapy, ale nakonec  jsem zvolila Ždáň. Před mnoha lety jsme se sem  jezdily koupat i kempovat. Dnes neplánuji ani jedno z toho.  Chci trochu zahnat smutek i chmury téhle divné doby. Navíc hlásí, že má svítit slunce, tak se moc těším.

Sjíždím z hlavní silnice na Ždáň. V lese jsou ještě místy zmrazky a cesta nic moc. Všude je voda a bahno. Cestou potkávám policii. Přijíždím na velký plácek, kde jsou kontejnery. Nemá se tady stát, ale parkoviště je zavřené. Risknu to.

rekreační středisko Ždáň

K vodě vedou dvě cesty, já se vydávám tou levou. Je tu spousty rekreačních chat, poznávám až dolní část kempu, kde je hřiště a hospoda, jinak si nepamatuji nic. Přes plot se nikde nedostanu a jen doufám, že aspoň nějaká cesta mě dovede k vodě. Vodu už vidím, ale tady je zas soukromý pozemek, vstupuji otevřenou dolní branou do kempu.  Kolem  je docela hodně obytných karavanů.

Ještě než zabočím k vodě se na mě vyřítí pes, který o mne zakopne, zastaví se a asi mě chce sežrat. Bože, ještě že má na hubě kožený náhubek. Dobrman. Co jsem komu udělala? Pán, který se vzápětí vynoří ze zatáčky volá na psa a omlouvá se, že mě neviděl a pejsek , že je hodnej. No, tomu tak, věřím. Letí na mne podruhé, znovu ho zavolá a omlouvá se. To už mám teda po náladě a jít dál mě stojí hodně přemáhání. Pořád se otáčím  kdy na mě skočí pes.

Tady u vody je ale krásně. Zaparkované hausbóty, klidná hladina řeky i čistá voda. Nejdu daleko, strach ze psa mě neopustila a tak se druhou cestou vydávám k autu. Pokračuji směrem do Štěchovic, do přírodní rezervace Kobylí draha. Určitě se sem vrátím v létě a ne už sama, koupání tady bude určitě fajn.

rekreační středisko Ždáň

Ždáň

Ždáň je významné rekreační středisko na poloostrově vytvořeném Vltavou a Sladovarským potokem, 3 km jihovýchodně od Slap na levém břehu přehrad.  Za normálních okolností  je areál  vybaven sociálním zařízením a sprchami. Je zde i kuchyňka vybavená í chladícími boxy a vařiči. Náročnější návštěvníci se mohou stravovat v restauraci s celodenním provozem. Pláž je písečná, mírně se svažující do vody – ideální pro rodiny s malými dětmi. V areálu je také půjčovna lodiček, minigolf a tenisové kurty. Samozřejmostí je vysoký standard všech poskytovaných služeb. Je zde i potápěčská základna.

rekreační středisko Ždáň

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *