• Menu
  • Menu

Vlčí rokle

Spojnice mezi Teplickými a Adršpašskými skalami

Od teplické Ozvěny vede žlutá  turistická  značka a jdeme stezkou, která vede Vlčí roklí do sousedních Adršpašských skal, kde se u jezírka napojíte na prohlídkový okruh. Pokud Vlčí roklí projdete, platí vám vstupenka zakoupená v Teplických skalách.

Po přechodu Stříbrného  pramene (pramen vyvěrá z písku na počátku Vlčí rokle) začíná být cesta zajímavější a divočejší. Za skalními věžemi přicházíme do první části bažinaté rokle, kde se přechází po dřevěném chodníčku a při postupu dál nás začínají obklopovat skály a v divoké části rokle opět přecházíme nad potokem po dřevěném můstku. Balvany pokryté zelenavými mechy a jemně poletující podzimní lístky přidávají  místu na romantice a dramatičnosti.

Vlčí rokle- Adršpach
Vlčí rokle- Adršpach

Z Vlčí rokle  potom  strmou roklí vystoupáme po dřevěných schůdkách a žebřících a brzy spatříme zátoku Adršpašského jezírka. Na jezírku je v sezóně několik loděk přichystaných pro turisty. Odtud pak už pokračuje další  pro turisty asi nejatraktivnější cesta Adršpašským okruhem až do Adršpachu.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *