• Menu
  • Menu

Aqualand Moravia – část první „Adrenalin pijeme plnými doušky“

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihomoravský kraj » Aqualand Moravia – část první “Adrenalin pijeme plnými doušky”

581598_714762915225375_1461421747_nPasohlávky na Jižní Moravě nedávno obohatil lázeňský komplex. Na zelené louce bylo vystavěno přes jeden kilometr sjezdovek. Děti se na nich opravdu vydovádějí a po pár hodinách jen unavené usínají na lehátkách u bazénu. Adrenalinová část parku je jednou z nejvíce skloňovaných. Adrenalium nabízí takové atrakce jako třeba Kamikadze. Délka skluzavky je třicet metrů, což sice není nijak oslňující číslo, avšak sklon, ve kterém se plastová lavice připomínající koryto uklání k zemi, je až zarážející. Stojíme v ústí tunelu do mělkého bazénku a pozorujeme odvážlivce, jak se vrhají do dobrodružství. No, je to velká rychlost, ale snad to nemůže být tak špatné…. Bláhově tedy ťapeme do nejvyššího patra budovy, kde skluzavka otevírá svůj chřtán bláznům, jako jsme my a malým dětem. Usedám na modrý plast a ještě pořád si myslím, že to není tak špatné, i když vlastně nevidím, kam se cesta ubírá. Rozsvítí se zelené světlo a já vyrážím. Takové zhoupnutí a šok jsem nečekala. Malé děti křičí nadšením, dívky hrůzou a většina prostě napoprvé oněmí. Je to zážitek, který napumpuje hladinu adrenalinu na 130%. Spolu s dalším výletníkem jdeme na další atrakci. U Wave je stočený šachovnicový list obra a návštěvníci se v něm kloužou na člunu. Opět ze země nevypadá atrakce nijak tragicky, až na výkřiky při vjezdu na U – rampu. Bereme si člun a jdeme. Hurá na to. I s nafukovacím vozidlem šplháme nahoru po schodech a usadíme se na něj v mělkém bazénku, z něhož se „vyplouvá“.

Sedím vepředu a ano… nevidím žádné oblé křivky cesty dolů. Jen rovinku a pak zlom. Svítí zelená. Odrážíme se a v první chvíli se mi zatají dech a přemýšlím, jestli jsem napsala závěť. Efekt zhoupnutí člunu a potom klouzání po stěnách rampy je opravdu hodný umístění v adrenalinu.1509190_714755901892743_1760103090_n

Tyto dvě atrakce nás popravdě zaujaly nejvíc a nejvíce jsme je opakovali.  Měli jsme možnost vyzkoušet indoorové sjezdovky i bazény a těšíme se na otevření venkovní části, hned jak to počasí dovolí.

Výhodné je jet do Pasohlávek autem a zaparkovat přímo před vchodem. Budete zde vídat hodně rakouských značek.Kvůli blízkosti k hranicím se z Aqualandu stalo místo víkendových výletů našich sousedů. Není se čemu divit. Ceny jsou přibližně stejné v Pasohlávkách i v lázeňském komplexu Laa, kde však vaše ratolesti nenajdou výše popisovanou adrenalinovou část.

Cena pobytu je 490 kč pro dospělé na celý den, studenti položí na pultík 390 kč a Vaše ratolesti do jednoho metru výšky si užijí adrenalin.

http://www.aqualand-moravia.cz/cenik/aqualand-moravia-a-forum-romanum-wellness/

Katka

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *