• Menu
  • Menu

KITEBOARDING

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » KITEBOARDING

Létání a skákání nad vodou

KITEBOARDING /KITESURFING/ .  Pod tímto pojmem najdete nový adrenalinový sport. Kitesurfing je kombinací wakeboardingu, windsurfingu, surfingu, paraglidingu i gymnastiky. Jezdec je tažen řiditelným kitem (drakem) za pomoci větru po moři, jezeru  či po jiných vodních plochách. Kiteboarding je dnes už provozován nejenom rekreačně, ale i závodně. Jízda spočívá v jízdě po vodě na speciálním prkně (tzv Kiteboard)  za využití kitu.  Je to vlastně prkno (skateboard)  bez koleček  a stejně jako u jiných sportů existuje několik typů desek pro různé stupně pokročilosti jezdců i různé styly. Jezdec je připevněn ke drakovi speciálním trapézem, který má surfař připevněn kolem těla. K nepovinné výbavě  výbavě by neměla chybět helma, neoprén a záchranná vesta. S kitem můžete hodně improvizovat, skákat , záleží na tom jak zdatní jste jezdci. Půvab či úskalí je v kombinaci výšky, rychlosti a volnosti.

Kiteboarding
Kiteboarding Rhodos

Kitesurfing je krásný, extrémní  a rychle se rozvíjející sport. Díky technickému vývoji  je dnes tento sport bezpečnější a i více dostupný. Pokud se pro tento sport rozhodnete, na své první létání přizvěte určitě instruktora. Člověk by neměl přeceňovat své síly a protože je to boj s dvěma živly vodou a větrem, není určitě vždy ve vašich silách třeba za silného větru velký tah ustát. První tréninky se provádějí na suchu s menším padákem. Na vodu vás instruktor pustí až když vidí, že umíte ovládat draka. Pak následuje zkouška ve vodě bez prkna a každý se znova naučí ovládat draka z vody.

Další disciplíny, které jsou podobné nebo související:  snowkiting, landkiting, kitebuggying wake style, wawe riding, freestyle, speed.

Lokality v české republice :

Pokud opravdu fouká je více míst i v ČR, kde můžete kiteboarding vyzkoušet. V České republice máme asi  10 vodních ploch: Lipno, Rozkoš, Nechranice, Medard a další.

Lokality v zahraničí :

Oblíbenými středisky jsou  např: Lefkáda, Rhodos – Prasonisi,  německá Rujána – Wiek, egyptská El Gouna, Soma bay, Kapverdy, Kanárské ostrovy, Španělsko, Sardinie, Brazílie (Cumbuco, laguna Cauipe), Portugalsko (Apúlia) a  mnoho dalších.

Základnu mají kiteboardisté také v polském ŚWINOUJŚCIE.

Stawa-Mlyny-Swinoujscie
Stawa-Mlyny-Swinoujscie

Kurzy

V České republice i zahraničí je mnoho firem, které nabízejí kurzy a své instruktory pro kiteboarding v kterékoliv roční době a to jak pro začátečníky tak i pokročilé, včetně možnosti zapůjčení kiteboardingového vybavení a bezpečnostní výstroje .

Za foto děkujeme Rudovi Mrzenovi.

Rujana - Wiek
Rujana – Wiek

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *