• Menu
  • Menu

Ostrovy Pserimos a Plati- last minute Řecko 4

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Ostrovy Pserimos a Plati- last minute Řecko 4

Pserimos. Většina lidí se koupe na krásné pláži, připomínající mne tak trochu pláž na Krétě v Matale

Výlet na 3 ostrovy

Ostrůvek Plati

Připlouváme k dalšímu neobydlenému  a izolovaném ostrůvku. Je to malý ostrůvek, u kterého zakotvíme jen na chvíli. Kdo chce sklouzne rovnou do vody nebo skočí z boku lodi.

Pserimos

Volím cestu suchou nohou po molu. Kaplička na kopci  mě  zaujala více  než hromadné koupání, je to malebný  pravoslavný kostelík  se zásobou první pomoci pro  náhodné trosečníky.

ostrov Plati

 

Pserimos

Po půl hodině opět  naskakujeme  na loď a vydáváme se tentokrát na ostrov 3 – “Pserimos“.  Prodavač divoké šalvěje mě nenechá projít bez oslovení, zrovna  tak divoký muž prodávající vlastnoručně vylovené zmiňované  mořské houby.

Pserimos

Většina lidí se koupe na krásné pláži, připomínající mne tak trochu pláž na Krétě v Matale. Já se raději kochám starými příbytky Ostrovanů, kterých je už tam snad jen 20. Jejich věk je 65 +. Většina už odpočívá tam nahoře. 

Pserimos

Všichni jsou už na lodi a já ještě běžím udělat Nadě radost vychlazenou Retzinou, zakoupenou na Ostrově, pochopitelně i sobě.

Pserimos (řecky: Ψέριμος Δωδεκανήσου) je malý kopcovitý ostrov o rozloze 15 km2  v souostroví Dodekanese, ležící před tureckým pobřežím mezi Kalymnos a Kos. Jeho krásné pláže jsou oblíbenou zastávkou pro výletníky z Kosu. Tichý a klidný ostrůvek láká k příjemným procházkám, na ostrově nejsou  silnice ani auta.  

Pserimos

Plavba je o to veselejší. V šest večer jsme všichni v dobré náladě opustili Černou Perlu, rozloučili se s kapitánem a nastoupili do různých busů podle míst, kde kdo momentálně pobývá.

Po  20ti  minutách už zase usedáme do našeho rodinného hotýlku bez lidí a dostáváme jednu dobrotu za druhou. Jednou ouzo střídá druhé, poté domácí červené a nad ránem jdeme spát opět do přehřáté místnosti, neb jsme si opět nestihly zařídit klimatizaci!!! Snad to zítra zvládnem. Vydáváme se totiž půjčeným autem, Kia Picante  (100€na 4dny) po ostrově Kos, kam nás intuice povede…

 

Gabriela Kubová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *