• Menu
  • Menu

Barcelona – flamenco

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Barcelona – flamenco

Los Tarantos Flamenco

Když už jsme v Barceloně, určitě si nenecháme ujít představení flamenca. Vybrali jsme menší komorní divadlo Tarantos.

Flamenco Tarantos Barcelona

Scéna byla zaplněná do posledního místa,  měly jsme místo hned u baru  s přímým výhledem na pódium s možností  dát si drink  během představení. Hned první tóny pulsující muziky s úžasným nasazením a energií tanečníků a muzikantů nás vtáhly do úžasné atmosféry flamenca. Na malém pódiu se střídali dva tanečníci, žena a muž. Za nimi živá hudba, skládající se z muzikantů a zpěváků. Představení trvalo jednu hodinu.

Flamenco Tarantos Barcelona

Tarantos

Los Tarantos Flamenco, otevřené v roce 1963, je nejstarší  „tablao“ v Barceloně. Jeho jeviště přivítalo některé z nejdůležitějších postav minulého století, což z něj dělá jedno z nejvlivnějších tablaos v celé zemi. V současné době pokračuje v autentických flamencových show založených na improvizaci, programování jak velkých jmen ve flamencovém světě, tak začínajících umělců z místní a národní scény.

https://tarantosbarcelona.com/

Vystoupení: Každý den

Pondělí – neděle 17:30, 19:00 a 20:30 a 22:00

Tarantos se nachází na hlavní třídě známé ulice La Rambla, Plaça Reial, 17

Flamenco Tarantos Barcelona

Historie flamenca

Flamenco je komplexní hudební a kulturní tradice a  je  jednou z nejreprezentativnějších forem španělského umění. K rozvoji flamenca  přispělo mnoho regionů , především Andalusie na jihu Španělska. Vzniklo mezi Romy, kteří tam v 15. století doputovali z Indie přes Pákistán a Egypt. Proto se ve flamencu vlastní romská kultura mísí se španělskou, indickou, židovskou a arabskou. Dalšími regiony jsou  Murcia, Extremadura a samozřejmě Barcelona. Slovo „flamenco“ “, skutečný původ samotného slova je záhadou. V 19. století však lidé začali toto slovo používat k popisu způsobu života zaměřeného na Romy.

Flamenco Tarantos Barcelona

 

 

Flamenco bylo v roce 2010 vyhlášeno jako nehmotné dědictví  UNESCO.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentář