• Menu
  • Menu

Čapí hnízdo- Expedice jih 1

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Čapí hnízdo- Expedice jih 1

Babišovo Čapí hnízdo

Skoro přesně na rok poté, co jsme byli s Vlastíkem na výletě v Bavorsku, jsme se vypravili na jih naší republiky a Vlastík vtipně nazval naši výpravu „Expedice jih“. Protože byly prázdniny, tak jsme horko těžko sháněli ubytování za rozumnou cenu a když jsme se konečně na něčem shodli, tak to bylo vyprodané. Nakonec jsme našli ubytování v krásném penzionu Bison Ranch na adrese Rožnov 1, Český Rudolec.

Tentokrát s námi jela i Petra, která sice s námi v Německu nebyla, ale už jsme spoustu navštívily plno hezkých míst. Moc jsme se na výlet těšili, protože se tak často všichni pohromadě nevidíme a jsme dobří přátelé, bohužel však všichni dost pracovně vytížení.

kolem jezírka
kolem jezírka

Čapí hnízdo

Vyrazili jsme Lindiným autem směr České Budějovice. Frčíme si to po silnici a najednou jsem uviděla odbočku na areál farmy Čapí hnízdo nacházející se nedaleko Olbramovic na Benešovsku. Bohužel jsme nenápadný ukazatel zahlédli pozdě a odbočku jsme minuli. Zajeli jsme tedy nejprve k benzínce načepovat, otočili se a kousek se vrátili. Vůbec jsme netušili, že Čapí hnízdo je po naší trase na jih a vznikla nám tím neplánovaná zastávka.

jízdárna
jízdárna

Resort Čapí hnízdo nabízel naučnou přírodopisnou stezku, která byla placená, tu jsme neabsolvovali, ale vydali jsme se na prohlídku areálu jako takového. Vstoupili jsme do neplacené části Čapího hnízda a prohlédli si dřevěné stromové domečky, kde jsme se vyřádili jako malé děti, prošli si okolí jezírka s malou pláží a především omrknout moderní jízdárnu. Tato kruhová stavba připomíná obrovské čapí hnízdo a je dominantou celého areálu. Bohužel se nedalo nahlédnout dovnitř, ale stavba je to rozhodně unikátní a stojí za návštěvu.

komín s hnízdem
komín s hnízdem

Na budově bývalého lihovaru je vysoký komín, na jehož vrcholku bylo opravdové čapí hnízdo s párem čápů a čapími mláďaty. Sedli jsme si do venkovní části restaurace přímo pod komín a objednali si kávu a čaj. Káva stála 90,-Kč a čaj 70,-Kč. Obsluha byla velice milá a Vlastík nám čekání zpříjemňoval čtením z nabídky jídelního lístku, ale způsobem jako by přednášel poezii. Od obsluhy získal informace o cenách za ubytování, které nás doslova omráčily. Přestože vše bude asi pěkně zařízené a s bazénem, tak na zdejší poměry se tam našinec asi jen tak neubytuje. Pokoj pro 2 osoby 5500,- Kč a pro 4 osoby 8500,-Kč na noc. Samozřejmě podle sezóny, jak dodala sličná servírka. Interiér, který jsme si také zašli prohlédnout, stylově připomínal jezdecký klub. Strávili jsme zde příjemné dopoledne a pokračovali jsme v cestě na zámek Červená Lhota.

restaurace
restaurace

následující výlet zámek Červená Lhota

na konec výletu Třeboň

 

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *