• Menu
  • Menu

KUBA 1 – Cayo Largo del Sur

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » Kuba » KUBA 1 – Cayo Largo del Sur

Klenot souostroví Canarreos

Odlétáme malým letadýlkem na ostrůvek  Cayo Largo.  Na ostrov létá pravidelná linka z Havany z místního mezinárodního letiště Vilo Acuna.

Cayo Largo del Sur– malý  vápencový ostrov v Karibském moři  patřící do souostroví Canarreos, náležící ke Kubě. Celý podlouhlý ostrov má výměru  37 km2. Kryštof Kolumbus tento ostrov navštívil při své druhé výpravě v roce 1494. Je  pravděpodobné, že tento ostrov jako svou základnu používali i piráti . .

Cayo Largo – bílé pláže

Ostrov je znám svými nádhernými plážemi, nádherným mořem  a jemným bílým pískem. Voda je od světle zelenkavé, tyrkysové , světle modré až po tmavě modrou. Nejznámější pláže jsou na západě ostrova Playa Sirena a Playo Paraiso. Pláž Sirena patří mezi známé světové pláže. Na ostrově  na okrajích pláží jsou vyhrazena místa i pro milovníky nudismu. Mimo krásného koupání je ostrov lahůdkou pro gurmány všech rybích specialit a čerstvého ovoce.

Cayo Largo

Mimo barů , kde můžete ochutnat pravý kubánský rum je možné navštívit některé z představení , kde hraje kubánská temperamentní muzika.Z ostrova  je možné také vyrážet na spousty atrakcí a výletů.

Cayo Largo

Ostrov Cayo Largo nabízí 24 kilometrů panenských pláží obklopených krásnými mělkými korálovými útesy, můžete zde obdivovat želvy , raky, ptactvo  a pestrou flóru. V sezóně kladení želvích vajec můžou být některé části pláží  zkráceny.

Výlety na Cayo Iguana a Isla del Sol

Velmi oblíbeným místem pro šnorchlování  je ostrůvek Cayo Iguana , kam se pořádájí výlety. Další možností výletu je uměle vybudovaná vesnička na západě Isla del Sol . Vesnička je ukázkou tradičního života Kubánců, ve zdejším muzeu pak je možné shlédnout záběry z roku 2001 , rok kdy ostrov zasáhl ničivý hurikán Michelle. Sever ostrova je tvořen převážně mangrovy a solnými pláněmi a voda zde není tak průzračná jako na straně západní.

Cayo Largo

Ostrov leží 135 km od Nové Gerony, 177 km od Havany a Varadea. Lodní doprava mezi sousedními ostrovy nefunguje. Ostrov  je oblíbenou destinací turistů z Evropy a Kanady.  Rádi sem jezdí fotografové a ornitologové, kvůli zdejším obrovským koloniím plameňáků a dalšího velkého počtu ptačích druhů. Na ostrově je možné si zapůjčit auto či motorku a ostrov si projet. Na ostrově nežijí domorodci, dojíždí sem pouze z okolních ostrovů zaměstnanci resortů.

Cestopis následující den

na konec cestopisu

.

 

 

pavel brzak

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *