• Menu
  • Menu

KUBA 4

Havana je prý Paříží Karibiku – Unesco

Havana má kouzlo  navozené atmosférou koloniálních časů, doby , kdy byla Havana bohaté a slavné město. Je pravda, že některé domy s  nádhernou  architekturou  z této doby jsou v zuboženém stavu , ale jistě to vynahradí staré město, kde jsou domy nádherné , jsou v nich muzea hotely a luxusní restaurace. Staré  město –   historické jádro  bylo  již v roce 1982 v roce uznáno a zapsáno do světového kulturního dědictví Unesco.

Havana

Barevná je Havana

Havana je úžasně barevná , tajemná, nabízí    restaurace s živou kubánskou hudbou s báječným jídlem , obohacená  místy , kde můžete ochutnat neodolatelné sladkosti a báječnou čokoládu. Havanské bary jsou místem , kde si dáte vynikající rum nebo vyzkoušíte pravý kubánský doutník . Na ulicích budete obdivovat velmi starý a také velmi pestrý vozový park a tak milovníci rozličných značek  a amerických cár si přijdou jistě na své v tomto živém muzeu.

Havana    je kouzelná a neodolatelná  rozesmátými lidmi, životem přímo na ulici, s dětmi hrající fotbal,  s ženskými , které elegantně kouří doutníky, s prodavači na ulicích, kteří Vám nabídnou cokoli a určitě je Havana místem , kde se žije nočním životem, ať už zůstanete na ulici, nebo zajdete na večerní show nebo do klubu s živou hudbou. Asi v žádném jiném městě nenajdete tolik muzeí, co nabízí Havana.(Castilo dela RealDueta– pevnost , muzeum dřevěných modelů lodí, zlatý a stříbrný poklad vyzvednutý ze ztroskotané lodi, historie námořnictva a pirátství…Museum rumu (Fundacion Destilera Havana Club), Museum čokolády , Kapitol ( Kapitolo Nacionál), Tabáková továrna (Fábrica de Tobacos Partágas)..Museum automobilů……

Havana

Historie i současnost

Havana je největším a také hlavním městě na Kubě. Počet obyvatel se počítá kolem 3 milióny. Havana byla založena v roce 1519, díky své zátoce, je přirozeným chráněným přístavem. Proto se také stala velmi vyhledávanou poslední zastávkou z Nového světa do Evropy. Havana byla zastávkou pro odpočinek a zábavu námořníků. Tady vidíme hlavní příčinu spojenou s rozvojem nevěstinců , hospod  a barů. Tato skutečnost , ale také přitahovala velkou pozornost pirátů a největším útokem bylo napadení Havany v roce 1955 Jacquesem de Soresese, který ji téměř celou vypálil. Od té doby se začala Havana opevňovat  a bylo zakázáno stavět hořlavé dřevěné domy. Od 18. století se stala Havana – přístavem exportu především se třtinou pro celou Kubu. Nejvíce staveb a velký rozvoj zaznamenala Kuba v 19. století. Bohatí začali stavět své paláce v městské části Vedado. Havana se dostala pod velký vliv Spojených států po skončení války o nezávislosti. Kvůli prohibici v USA začalo jezdit nejenom do Havany tisíce turistů , ale hlavně Američané . Tady navštěvovali bary, nevěstince…. Rok  1959 – byl rokem revoluce a  Američané houfem opustili Kubu, své drahé domy a paláce. Havana rychle ztratila svůj vliv a začala chátrat…Od roku 1989 se opět začal zvedat zájem turistů o tuto destinaci a Havana se opět pomalu stává tou zapomenutou krasavicí.

Havana

cestopis předchozí den

na začátek cestopisu

 

pavel brzak

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *