• Menu
  • Menu

CEP I a CEP II – báječné koupání v písáku

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihočeský kraj » CEP I a CEP II – báječné koupání v písáku

Koupání v písáku Jižní Čechy

Je horké léto a tak touláním po Jižních Čechách jsme nemohli opominout doporučené koupání v písáku Cep. A musím říci, že to bylo jedno z nejlepších koupání  v naší zemičce. Vyzkoušeli jsme oba  písáky CEP I i CEP II. Cykloturisté  zde mají jistě výhodu, protože si mohou najít z nepřeberných plážiček, které jsou kolem. Větší z rybníků je  obklopen lesem. Ten menší, který byl úplně super, je schován za lesem a otevřen slunci.

Rybníky najdete celkem lehce, např. v obci Majdalena odbočíte doleva směrem na Chlum u Třeboně, pak po nějakých 300 metrech zajedete vpravo k pískovně. Protože se v pískovně ještě těží, jdete po cestě a postupně narazíte na  různá místa a plážičky, kde se můžete vykoupat. Vstupů je více a stačí se rozkoukat nebo se zeptat.  Záleží na vás, z které strany písák prozkoumáte..

CEP I

Písák –  CEP I, který byl přes koleje, nás nadchl úplně, písek a super voda. Nenajdete zde žádné zázemí, občerstvení ani toalety, ale přírodní koupání, které vás osvěží a mile překvapí.

CEP I i CEP II

Podle aut stojících  na hlavní silnici se zorientujete, kde je asi nejlépe zabočit a po 10 minutách  chůze ať už napravo, či nalevo od hlavní silnice se vám otevře na obou stranách pohled a možnost na báječné koupání. (CEP I nebo CEP II).

CEP II (1)
koupání v písáku CEP II

 

Obec Cep – starodávná  vesnice,  vzdálená asi 10 km od Třeboně. Je zde kostel Sv. Jana křtitele, který byl dostavěn v roce 1871. Obcí prochází cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně, turistické značené trasy z Třeboně do Nových hradů (modrá), z nádraží Pilař k rybníku Spolskému (žlutá) a přímo obcí prochází cyklistická stezky z Třeboně do Suchdola na d Lužnicí. Nadmořská výška obce je 459 m nad mořem.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *