• Menu
  • Menu

Český Krumlov

Město v UNESCO – Český Krumlov

Při naší cestě po Jižních Čechách jsme nemohli minout  významné město, jehož historickým jádrem, stejně jako Prahou,  protéká řeka Vltava. Město Český Krumlov je svým významem i krásou   právem zařazeno prestižním National Geographic mezi nejkrásnější historická místa na světě ( v roce 2008 obsadil Krumlov 16. příčku). Velkým bonusem je i jistě fakt , že od roku 1992 je město zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Český Krumlov

Pohoda v Krumlově

Celé Jižní Čechy patří mezi oblíbenou turistickou destinaci a ne jinak tomu je v Krumlově. My jsme si dali na prohlídku zámku, Jezuitské zahrady, města  a okolí dva dny. Nevím, zda je to málo nebo moc, ale pravda  je, že jsme si pobyt tady opravdu vychutnali a užili. Letní prázdniny trochu naplnily uličky i památky města, a tak poklid, který jsme hledali, jsme zde nenašli. Atmosféra města,  nádherné zákoutí, historie i lidé  a nejvíce pak k večeru posezení  v umělecké hospodě na břehu Vltavy, nám však dalo to, co se od dovolené očekává:  krásný pocit na duši, romantický  pohled na plynoucí Vltavu, na vodáky, kteří ve velkých zástupech kolem projížděli a s radostí nás všechny zdravili. To vše se spojilo v naději, že se do Krumlova chceme vrátit.

Český Krumlov

Krumlov je krásný !!

Nechci v tomto článku popisovat všechny památky ani historii města, chci jenom říci, že při svých toulkách po naši krásné zemi, navštivte Český Krumlov. Zaslouží si to !

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *