• Menu
  • Menu

Člověk roku „Dumfries and Galoway“

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Skotsko » Člověk roku „Dumfries and Galoway“

V oblasti Dumfries and Galloway se každoročně udílí ceny pro nejzajímavější lidi oblasti. V 16ti kategoriích, které zahrnují šampióna v turismu, nejlepšího podnikatele, mladého podnikatele, nejlepšího vizuálního umělce, nejlepšího umělce, kulturní osobnost, sportovce, sportovní tým, výrobce potravin, kuchař roku, projekt na podporu životního prostředí, komunální projekt, dobrovolnický tým, dobrovolník roku, úspěšný junior a člověk nejprospěšnější pro komunitu, se do finále celé soutěže dostanou dva až 4 finalisté, kteří jsou pozváni na slavnostní předávání cen v Dumfries.

přátelská nálada u stolu :)
přátelská nálada u stolu 🙂

Nominovat může kdokoli kohokoli. A právě v tom může být problém. Odborná komise, která se skládá ze 4 soudců, nemůže stihnout projít všechny žádosti, a tak se orientuje pouze podle popisu člověka, který danou osobu nominuje. Problém může nastat ve chvíli, kdy člověk, který danou osobu nominuje, příliš nezná, takže vůbec neví, co všechno vlastně na nominovaném vypíchnout.

V roce 2013 se závěrečný slavnostní ceremoniál konal v pátek 29. 11. a byla to opravdu velká a snobská podívaná. Vše začalo ještě před polednem, kdy se do velkého sálu bývalé nemocnice postupně sjeli jak nominovaní a jejich přátelé, tak porota a sponzoři jednotlivých kategorií.

hlavní chod...
hlavní chod…

Začalo se slavnostním přípitkem, po kterém následoval ještě slavnostnější tří-chodový oběd. Po dvou hodinách krásného kultivovaného obžerství začala samotná ceremonie, která pokračovala ještě další 3 hodiny. Po první půlce nám bylo jasné, proč jednotliví výherci nepronáší žádnou děkovnou řeč. Prostě by se to nestihlo. I tak byla poslední kategorie vyhlášená okolo šesté odpoledne. Přestávka byla pouze jedna a doprovodný program byl omezen na dvě vystoupení místního dobrovolného sboru.

Přemýšlela jsem, zda by nestálo nějakou takovou tradici založit i v České republice. Možná bychom se poté i u nás mohli zaměřit více na lidi, kterých bychom si měli vážit než na lidi a situace, které nám v naší vlasti vadí, a které nás rozčilují. I u nás se najde mnoho lidí, které by bylo třeba ocenit, a o kterých bychom se měli dočíst třeba v místních novinách.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *