• Menu
 • Menu

Dolní Rakousko a Evropa na kole

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Dolní Rakousko a Evropa na kole

Cyklistika bez hranic  EuroVelo

 Nejen Dolní Rakousko nabízí nezapomenutelné cyklistické zážitky. Vyzkoušejte evropské cyklotrasy EuroVelo a poznejte krásy dovolené v sedle kola. Rakouské trasy poskytují na svých 10 nejlepších trasách, z nichž 4 přesahují hranice, a na téměř 4 200 kilometrech pečlivě udržované a značené cyklostezky. Dolnorakouské úseky zahrnují lehčí cesty, ale i trasy pro zkušené cyklisty a vedou těmi nejkrásnějšími oblastmi země, kolem Dunaje, hlubokými lesy nebo podél železničních kolejí.

Dolní Rakousko na kole

Dunajská cyklostezka (EuroVelo6)

Dunajská cyklostezka (EuroVelo6) je jedním z průkopníků velkých evropských cyklostezek a patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším ve střední Evropě. Cestu lemuje spousta památek, zajímavostí  a krásných míst, které vybízejí k zastavení. Na trase je mnoho míst, kde můžete přenocovat a vyzkoušet lahodnou rakouskou kuchyni a lokální vína. Cesta protíná národní park  Donau-Auen a dostanete se po ní až do Bratislavy.

Iron Curtain Trail (EuroVelo 13)

Na dolnorakouském úseku trasy Iron Curtain Trail (EuroVelo 13) která se rozpíná od Finska až po Černé moře, se vydáte po stopách železné opony. Prozkoumejte přírodní park Blockheide  v regionu Waldviertel, vychutnejte si husté lesy, rozlehlé louky a objevte fascinující kameny, o kterých se dodnes říká, že mají magickou sílu. Dále na východě ve Weinviertelu na vás čekají kopcovité vinice a malebné vinné sklípky. Navštivte vinný sklep Retz, největší historický vinný sklep ve střední Evropě. Součástí trasy je i Národní park Thayatal, který vás uchvátí svými strmými skalními stěnami a s trochou štěstí můžete spatřit i divokou kočku.

Dolní Rakousko na kole

Trasa Eurovelo 9

Trasa Eurovelo 9 z Břeclavi přes hraniční přechod Reintal, dále skrz idylický Weinviertel až do Vídně. Po cestě na vás čeká Vídeňský les vedoucí do Wechselu, kde se mění v trasu pro horolezce. Vídeňský les si zamilujete, stejně tak jako krátké zastavení u nádherného hradu Laxenburg, nebo prohlídku města Wiener Neustadt, kde se letos konají národní výstavy s tématem  Svět v Pohybu .

Ve Waldviertelu využívají pro cyklostezky bývalých železničních tratí. Thayatal-Bahn a Göpfritz-Raabs-Bahn udávají směr stezce Thayarunde, nově otevřené v roce 2017. Podél přeshraniční cyklostezky mezi Rakouskem a Českou republikou je toho spousta k objevování: zříceniny a hrady, staré pozůstatky železnice nebo divoce rostoucí ovocné stromy, které zvou k odpočinu ve svém stínu.

Thayarunde

Přehled 10  TOP cyklotras Dolního Rakouska

Dolní Rakousko, díky bezchybnému značení cyklistických tras, husté železniční síti a perfektnímu servisu, nabízí nezapomenutelnou cyklistickou dovolenou plnou zážitků.

Dolní Rakousko na kole
 1. Donauradweg/Dunajská cyklostezka (EuroVelo 6) – 260 km
 2. Traisenal-Radweg/Traisentalská cyklostezka (č. 4) – 111 km
 3. EuroVelo 9 (trasa Vídeň-Břeclav severně od Vídně, Thermenradweg jižně od Vídně) – 212 km
 4. Triestingau-Radweg/Cyklostezka Triestingau (č. 9) – 32 km
 5. Kamp-Thaya-March-Radroute/Cyklostrasa Kampa-Dyje-Morava (č. 8) – 426 km
 6. Cyklostezka kolem železné opony (EuroVelo 13) – cca 400 km
 7. Piestingtal-Radweg/ Piestingtalská cyklostezka (č. 43) – 60 km
 8. Triesting-Gölsental-Radweg/Cyklostezka údolím Triesting-Gölsental (č. 42) – 62 km
 9. Thayarunde – 111 km
 10. Ybbstalradweg/Ybstallská cyklostezka (Waidhofen a.d. Ybbs–Lunz am See) – 55 km
 11. Dolní Rakousko na kole

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *