• Menu
  • Menu

Řeka Salza – Rakousko

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Řeka Salza – Rakousko

Salza

Po pěkném výletě na skialpech v  Hochschwabu s předpovědí  počasového mordoru na další den, jsme sešly z kopců raději dolů. Ještě než jsme zabouchly dveře našeho bydlíku, začal pořádný slejvák. Plán na zítra jsme vymyslely rychle a tak místo lyží si dáme relax v nějakém Spa v Rakousku nebo u nás.

Alpy na skialpech

Cestou domů jsme ještě zastavily na procházku u řeky Salzy. Sluníčko nevykouklo, přesto malý výlet u řeky stál za to.  Řeku známe, loni jsme ji sjížděli spolu s našimi kamarády a vodáckou školou Zažij vodu. Byl to neskutečný zážitek a průzračná řeka s okolní přírodou a spaním v přilehlých  kempech,  jedním slovem nádhera.

řeka Salza

Řeka Salza

Řeka dělí svým tokem pohoří Hochschwab a Göstlingské alpy. Pramení nedaleko poutního místa Mariazell pod horou Ulreichsberg ve výšce asi 1800 m n. m. Salza se nachází v severním Štýrsku. Její délka je přes 80 km a ústí do řeky Enns. Pro vodáky je zajímavá 60 km dlouhá trasa od Gusswerku až po soutok s Enns.

řeka Salza

Pod soutokem s Mendlingbachem s atraktivními  skalnatými soutěskami a korytem, kde se  řeka dále zužuje,  je asi nejhezčím úsekem řeky. Obvyklý konec je v kempu Weiberlauf , který se nachází  před soutokem s Enží. Řeka je velmi oblíbená vodáckými začátečníky i profíky.

Salza – Zažij vodu
Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *