• Menu
  • Menu

Donovalský pivovar

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Slovensko » Donovalský pivovar

Pivovar Donovaly

Plánovaly jsme krásnou horskou procházku v krásném prostředí středního Slovenska. Počasí nám však tentokrát nepřálo. Doba oběda, a tak pivovar v rekreačním komplexu, který je přímo u parkoviště, byl  dobrou variantou. Vstupujeme do obrovské budovy Donovalského pivovaru, který je rozdělen na několik částí. Pivovar má i svou pekárnu s čerstvým pečivem,  útulnou kavárnu a při dobrém počasí posezení na terase s výhledem na okolní hory.

Pivovar Donovaly

Pivovar

Překvapené obrovskými prostory, moderní architekturou i luxusním vybavením, usedáme ke stolu.  V nabídce na jídelním lístku jsou zajímavé slovenské speciality, Objednáváme vývar a hotovku,  kvůli času.  K tomu dobré pivo Ujec /světlý ležák plzeňského typu vyroben osvědčenou technologií rmutování s použitím nejkvalitnějších moravských sladů. Vyšší, ale lahodná hořkost piva je dosažena trojitým dávkováním chmele. Klasické hlavní kvašení a dlouhodobé zrání mu dodávají vyrovnanou chuť Pivo je vyrobeno na památku ujca Peťa Šperka – tak je popsané zdejší pivo/.

Pivovar Donovaly

Pivovar nabízí více druhů piva a pivních  speciálů /Bajker, Black ale 17°, Donovaly Summer Ale 10°,, Hajlander 14°. Klajmber 11°, Ujec 12°, Višňa 11°, Winter ale 15°, je možné zakoupit i pivo v lahvích, ale my jsme neměly čas ani možnost je ochutnat,  takže jejich kvalitu a chuť musíme ponechat druhým.

Ceny jsou zde vyšší.

Pivovar Donovaly – kavárna
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *