• Menu
  • Menu

Dovolená v Chorvatsku

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Chorvatsko » Dovolená v Chorvatsku

Sezóna v Chorvatsku začala díky příznivým teplotám o poznání dřív

Teplé počasí posledních týdnů zahájilo dovolenkové období. Téměř každý Čech přemýšlí nad tím, do které oblasti vyrazí na letošní dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších destinací je bezpochyby Chorvatsko. Počet českých turistů zde rok od roku stoupá. Loni do Chorvatska zavítalo něco málo přes 652 tisíc turistů a letos to bude podle posledních odhadů ještě o několik tisíc víc.

Lubenice
Lubenice

Chorvatsko je rok od roku oblíbenější

V roce 2010 navštívilo Chorvatsko přes šest set tisíc krásy chtivých Čechů. Loni to už bylo o dobrých padesát tisíc víc. Turistický ruch se tak pomalu, ale jistě začíná dostávat z hospodářské krize, která nejvíce postihla Itálii. Z té totiž do prosluněného Chorvatska zavítá pokaždé méně a méně dovolenkářů. Největší počet turistů však do Chorvatska míří tradičně z Německa. Může za to zejména příjemné chorvatské počasí, které zde není až tak parné jako v jiných destinacích, a cenová dostupnost.

Sezóna v Chorvatsku letos začala se značným předstihem

Pokud bychom se přesunuli do současnosti, můžeme směle tvrdit, že sezóna v Chorvatsku již započala. Zásluhou mírné zimy a rychle nastoupenému jarnímu počasí se tak stalo dokonce o několik měsíců dříve, než tomu bylo v předchozích letech. To potvrdil i ředitel projektu Ubytování v Chorvatsku Boris Debeljak: „Příjemné jarní počasí zvýšilo zájem o Chorvatsko i v těchto netradičních měsících, kdy stále více turistů poznává krásy země například na kole. Pozorujeme zároveň zvýšený zájem turistů o Chorvatsko celkově, kdy ubytovací termíny v hlavní sezóně jsou v mnoha případech již obsazené, a v lukrativních ubytováních zbývá jen minimum volných kapacit. Proto není třeba s objednávkou ubytování váhat.“

Rabac
Rabac

Nejdelší dovolenou v Chorvatsku tráví Němci

Co se týče počtu strávených nocí v této lokalitě, čísla se značně liší. Nejvíce času zde tráví lidé z Německa, a to téměř sedm a půl dne. V těsném závěsu se drží Nizozemci. Třetí příčku obsazují turisté z České republiky. Na nejkratší dobu do Chorvatska jezdívají výletníci z Francie. Ani ne za necelé čtyři dny se totiž zase vrací zpátky domů. „Češi jsou velmi konzistentní, co se týká délky pobytu, což souvisí i s typem ubytování (apartmány), které je využíváno nejčastěji. Dlouhodobě zároveň pozorujeme vzrůstající požadavky našich turistů na kvalitu ubytování, kdy v případě ubytování v soukromí se již standardem a nutností stává vybavení apartmánů klimatizací a stále častěji i připojením k internetu,“ říká Boris Debeljak. Uvidíme ale až na konci roku, jak dlouho vydrží tato výborně nastartovaná sezóna a kolik lidí nakonec navštíví jednu z nejvyhledávanějších destinací, kterou Chorvatsko bezpochyby je

Více informací o ubytování v Chorvatsku najdete na   www.ubytovanivchorvatsku.cz 

pozn. redakce : kam se vydat není autorem  tohoto PíáR článku

autorem fotografií  je Karel Štěpán

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *