• Menu
  • Menu

Pod hladinou chorvatského moře objevíte mnohé krásy a unikáty

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Chorvatsko » Pod hladinou chorvatského moře objevíte mnohé krásy a unikáty

Chorvatsko

Chorvatsko je vaší srdeční záležitostí a vy na něj nedáte dopustit? I letos zde plánujete týdenní či dvoutýdenní dovolenou? Všechna známá letoviska máte proježděná křížem krážem a rozhodli jste se, že lenošení vyměníte za aktivní odpočinek? Pak nám nezbývá, než vám gratulovat k příjemné změně! Pokud vás nebaví horské túry nebo vodní sporty, prozkoumejte, jak plyne život pod vodní hladinou. Máme pro vás několik tipů na potápěčské lokality, které ukrývají řadu nevšedních pokladů.

Vrak italské lodi ukrytý v hlubinách Jadranu

Pokud se budete někdy nacházet na ostrově Murter nebo Kaprije, určitě si nenechte ujít jedinečný poklad, který ukrývají zdejší vody. Vrak italské lodi Francesca di Rimini se nachází v hloubce pohybující se okolo 50 – 52 metrů a přístup k němu je možný pouze z lodní paluby. Délka vraku činí zhruba 60 metrů a zážitek, který plavba kolem něj přináší, je jednoduše nezapomenutelný. Během průzkumu vraku se kolem vás totiž budou hemžit hejna pestrobarevných rybek, ale i tří metroví úhoři, z nichž jde docela respekt. Ponor vyžaduje několik dekompresních zastávek, takže si jej užijí zejména zkušenější potápěči.

potápění v Chorvatsku
potápění v Chorvatsku

 

Baron Gautsch zkrášluje dno Středozemního moře

Vrak lodi Baron Gautsch ztroskotal v roce 1914 po najetí na vlastní rakousko-uherskou minu. Palubu obývalo více, než 350 cestujících, z nichž 177 nenávratně pohltily modravé hlubiny. Vrak můžete obdivovat v hloubce 37 až 41 metrů zhruba 7 námořních mil od Rovinje. Vplutí dovnitř je umožněno zejména zkušeným potápěčům, kteří mají rádi nemalé výzvy. Mějte na paměti, že průzkum vraku nepatří k nejbezpečnějším, proto je jeho okolí přísně střeženo.

2. světová válka pod hladinou

Nedaleko Dubrovníku, blízko lokality Žuljana narazíte na vrak torpédového člunu z 2. světové války. Vrak se nachází v hloubce 40 metrů a jeho objevení není tak úplně jednoduché. Díky této hloubce a času, jenž na dně strávil, je zarostlý nezkrotnou podmořskou zelení. Námořní mapa, stejně jako pomoc zkušených místních potápěčů je v tomto případě nedocenitelná.

Jan Schejbal

Rád cestuji po Evropě a poznávám nová místa. nejčastěji to bývá Itálie Chorvatsko ale i Řecko.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *