• Menu
  • Menu

Dovolená na chorvatských ostrovech

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Chorvatsko » Dovolená na chorvatských ostrovech

Jezdíte do Chorvatska už roky a projeli jste v podstatě celé pobřeží, viděli všechno, co za vidění stálo? Přesto tuhle zemi jako většina Čechů milujete a zmítáte se mezi touhou poznávat nové věci a přáním vrátit se znovu i příští rok? Jak dalece máte zmapovány ostrovy na Jadranu?

Desítky a stovky míst, stovky a tisíce možností…

Kdo nezná jeho ostrovy, nezná Chorvatsko. Ve vlnách Jaderského moře obklopuje chorvatské pobřeží 78 ostrovů s rozlohou nad jeden kilometr čtvereční a 524 ostrůvků menších než jeden kilometr, ale s rozlohou alespoň 0,01 km čtverečních. Svou ideální dovolenou zde může strávit skutečně každý. Na ostrovech najdete proslavená turistická letoviska a světoznámé pláže, ale také naprosto odlehlá místa, kde po celou dobu pobytu nepotkáte ani živáčka. V některých místech pulsuje život dnem i nocí, jiná nabízejí ticho a klid. Řada chorvatských ostrovů přichází i s nabídkou tzv. robinzonských pobytů. Slunce, pláže, koupání, historické památky, borové lesy, olivové háje, vůně levandule – všechny tyto základní chorvatské atributy jsou samozřejmostí.

Ostrov Vis

Pokud se vydáte na chorvatské ostrovy poprvé, zřejmě nebudete příliš experimentovat a vyberete si některý známější. K těm se bezpochyby řadí ostrov Vis. Jedinečné a nezapomenutelné místo. Průzračně čisté moře, nedotčená příroda, nádherné pláže a vinice, vinice a ještě jednou vinice. Víno se zde pěstuje již od dob starých Řeků, kteří se kdysi na ostrově usadili a srovnávat jej s kterýmkoliv jiným je prostě nemožné! – a to i přesto, že ostrov má velice zvláštní specifikum – není zde ani jeden zdroj pitné vody, která se dováží v cisternách z pevniny. Při svém pobytu nezapomeňte navštívit světově proslulé podmořské jeskyně a ochutnat úlovky zdejších rybářů, kteří se po staletí pyšnili tvrzením, že jsou nejlepší na Jadranu.

Kam příště?

Abyste i příští rok jeli zase jinam, zkuste pro změnu ostrov Rab , možná nejznámějším z chorvatských ostrovů vůbec, kam ročně vyráží za odpočinkem stovky tisíc turistů z celého světa.

Jan Schejbal

Rád cestuji po Evropě a poznávám nová místa. nejčastěji to bývá Itálie Chorvatsko ale i Řecko.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *