• Menu
  • Menu

Září aneb ideální doba pro dovolenou v Chorvatsku?

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Chorvatsko » Září aneb ideální doba pro dovolenou v Chorvatsku?

Stále jste se nestihli vymanit z pracovního kolotoče a povinností všedních dnů? Vaše letní dovolená jakoby se pomalu rozplývala v jemném oparu? Je nejvyšší čas hodit starosti a povinnosti za hlavu a vydat se směrem na jih. Na dovolenou v Chorvatsku není nikdy pozdě – a to dokonce ani v září! Jaké výhody taková pozdní dovolená u Jaderského moře slibuje? To zjistíte o pár řádků níže.

Na jaké počasí se můžete těšit?

V letoviscích na jihu chorvatského pobřeží panuje ještě během celého září poměrně teplé a stabilní počasí. Teploty se zde pohybují kolem příjemných 25 stupňů a moře má jen o jeden stupínek méně. Ideální trávení letní dovolené pro ty, kteří klasickým třicítkám příliš neholdují, nebo se potýkají se zdravotními problémy, které se s typicky letními teplotami příliš nepřátelí. Teploty, které v Chorvatsku během měsíce září panují, doslova nahrávají vysokohorské turistice nebo cyklistice.

img-peljesac-riviera-03

Poloprázdné pláže

Jelikož má v září Chorvatsko nápor turistů z velké části za sebou, těšit se můžete na poklidnější letoviska, poloprázdné pláže i jedinečnou atmosféru s nádechem pohody a té pravé odpočinkové dovolené. Pokud jsou pro vás obtěžujícím elementem turisté, okupující pláž s řízkem v jedné a pivní lahví v druhé ruce, kolem kterých pobíhá tlupa vřískajících dítek, je září ideální dobou na vycestování. Žádné fronty vás nečekají ani na historicky významných místech Chorvatska, které byste při své návštěvě určitě neměli opomenout navštívit.

Cenová dostupnost ubytování

Nemalou přednostní pozdní dovolené v Chorvatsku, je bezpochyby také cenová dostupnost ubytovacích kapacit.

V případě, že využijete nabídek cestovních kanceláří, těšte se na zajímavé last minute zájezdy a slevy, které mohou činit i několik desítek procent. Cestujete-li do Chorvatska na vlastní pěst, také v rámci ubytování v soukromí vám budou místní obyvatel vycházet náramně vstříc. Rozhodnete-li se vycestovat do Chorvatska v září, vězte, že lepší termín jste si pro svou dovolenou jednoduše vybrat ani nemohli.

Jan Schejbal

Rád cestuji po Evropě a poznávám nová místa. nejčastěji to bývá Itálie Chorvatsko ale i Řecko.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *