• Menu
  • Menu

Dovolená na Ibize 3 – Pláže Es Canar

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Baleárské ostrovy » Ibiza » Dovolená na Ibize 3 – Pláže Es Canar

Cala Nova

Je skvělé, že na tuto pláž to máme opravdu asi 10 minut chůze. Průzračné moře s blankytnou, místy temně modrou barvou, s nádhernou písčitou pláží Cala Nova.  Je dost velké vedro, nemáme slunečník a tak se jdeme trochu schovat do  přívětivé restaurace nad pláži /Alzaró Beach Cala Nova/. Téměř celá restaurace je rezervovaná, jen  pár míst zbývá ve venkovní „kavárně“. Je to vlastně výhra, jsme schované pod slunečníkem a máme překrásný výhled na pláž. Dáváme si kávu a vodu a sedíme tu možná 2 hodiny. Nikdo z personálu nás neobtěžuje a nikdo nám nenutí  ani další drinky.

Alzaró Beach Cala Nova

Cala Nova má jemný písek a křišťálově čistou vodu a je obklopena borovicemi. Kolem je ekologicky chráněná oblast písečných dun. Koupání je tady skvělé, pozvolné, pěkně po písku se zanoříte do hloubky. K pláži můžete přijít od hlavní silnice. Nad útesem je dřevěné molo, které  spojuje obě pláže. Mezi plážemi jsou úseky s vyčnívajícími skalisky, pod kterými jsou mini plážičky. Tady je vstup do moře trochu komplikovanější.  Většinou se tady „schovávají“ nudisté.

pláž Cala Nova Es Canar

 Na pláži jsme několikrát zažily východ slunce. Ráno, než tu lidé a stroje začnou čistit pláže, potkáte tu  spáče, kteří do ranních hodin žijí tancem a hudbou a než slunce rozbřeskne své paprsky, jdou si na pláž chvíli schrupnout. Můžete tady potkat i dívky a chlapce, většinou pocházejí z Jižní Amerky, kteří tady poslouchají hudbu, zpívají, hrají na nástroje i kouzlí .

pláž Cala Nova Es Canar

Podél pláže  jsou  ještě další restaurace a snack bar, kde se můžete ochladit nebo něco sníst Pokud se koupete na pláži věnujte pozornost vlajkám signalizujícím sílu větru, protože v této části ostrova mohou být silné větry a proudy.  Ve větrných dnech je to jedna z mála pláží na Ibize, kde se dá surfovat, takže ji surfaři na ostrově dobře znají.

pláž Cala Nova Es Canar

Cala Es Canar

Je to další písčitá pláž více v centru městečka Es Canar. Navazuje na malý přístav.  Od našeho hotelu sem dojdeme za 5 minut. Pláž je blíže k centru a v sezóně se dost rychle zaplňuje. Jsou tu k zapůjčení lehátka se slunečníky. Pláž obklopují restaurace.

Pláž Es Canar

 

Camping Cala Nova

K pláži  Cala Nova chodíme kolem kempu, který je pouhých 50 metrů od pláže Playa Cala Nova a 500 metrů od pláže Playa Es Canar. Camping Cala Nova je klidný, přátelský kemp, postavený a provozovaný stejnou rodinou od svého otevření v roce 1984. Camping Cala Nova poskytuje ubytování v dřevěných bungalovech s 1 nebo 2 ložnicemi, dále  je tu  125 míst  schovaných ve stínu. Na místě je řemeslný trh a snack bar. Hosté se mohou věnovat celé řadě outdoorových aktivit včetně stolního tenisu, vodních sportů, pěší turistiky, cyklistiky a jízdy na koni.

Kemp Cala Nova

Restaurace Aiyanna

Luis nám doporučil plážovou restauraci  Aiyanna. Doporučení bylo s tím, že se tady budeme cítit velmi dobře. Luxusní restaurace tak trochu s nádechem hippie.  Restaurace s perfektní polohou v zátoce Cala Nova.  Dřevěné terasy, možnost posezení  ve vzrostlé zahradě s výhledem  na moře. V interiérech i exteriérech se snoubí barvy  s pohodovou muzikou.  Panuje uvolněná nálada  v souladu s přírodním prostředím, příjemná obsluha nám servíruje objednané drinky. Posezení jsme nechaly až na poslední večer před odjezdem. Trochu jsme podcenily to, že zde nebude obsazeno. Nakonec jsme „ulovily“  stolek v rohu zahrady s výhledem. Doporučuji místo si na večeři zarezervovat!

Restaurace Aiyanna u pláže Cala Nova

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *