• Menu
  • Menu

Dovolená na Ibize 5 – Santa Eulália

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Baleárské ostrovy » Ibiza » Dovolená na Ibize 5 – Santa Eulália

Santa Eulària des Riu

Po včerejší  dohodě s dalšími Čechy, kteří jsou s námi na hotelu, zapůjčujeme 2 auta a hurá na výlet. Dnešním cílem je městečko Santa Eulalia a pak pláže.. Půjčení auta: auto 109 EUR včetně pojištění /1 den.

V malebném městečku, ležícím ve východní části ostrova Ibiza, zajedeme až k pláži, kde si dáme rozchod na 2 hodiny. Trochu máme problém s parkováním, poté se snažíme zaplatit částku v automatu. Nejsme jediní, a tak nás zachraňuje jedna obyvatelka Ibizy.

Santa Eulalia

Promenáda a pláž

Městská pláž se nachází v turistickém centru. Bílou písečnou pláž, asi 300 metrů dlouhou, obklopují restaurace a bary a promenáda. Odtud se pěšky dostanete k jediné řece, která na ostrově ústí do moře. Je zde také pláž a dá se zde koupat.

Je dopoledne a tak turistů je ještě přiměřeně. Součástí promenády je dnes i tržiště s rukodělnými výrobky. Dvě hodiny utekly jako voda. Na pláži si dáme malý drink a pak už se těšíme na ibizské pláže.

pláž Samta Eulalia

Santa Eulalia (Santa Eulària des Riu)

Santa Eulària des Riu je město na jihovýchodním pobřeží španělského ostrova Ibiza. Třetí největší město na ostrově  je jedním z hlavních turistických center Ibizy. Má celkovou rozlohu 155 kilometrů  čtverečních a žije zde asi 18 tisíc stálých obyvatel. Oblast Santa Eulalia tvoří obce Santa Eulalia d’es Riu, San Carles, Santa Gertrudis, Puig d´en Valls a Jesús.Leží 15 km od hlavního města Ibiza.

Santa Eulalia

Kostel sv. Eulálie

Kostel zasvěcený svaté Euláli je hlavním symbolem města Ibiza. Jeho základy byly postaveny ve 14. století.  Architektonickým komplex: kostel  se hřbitovem a několika malými domky. Kostel leží západně od centra města na kopci nazvaném Puig de Missa ve výšce 52 m n. m. nachází kostel zasvěcený svaté Eulalii.

kostel sv. Eulalie Puig de Missa

Co navštívit v Santa Eulaii:

Puig de Missa

Can Ros: etnografické muzeum které vám ukáže, jaký byl život na Ibize

Pont Vell: most byl postaven v  roce 1927.  Byl to jediný průchod přes řeku mezi městem a mlýny

Obranné věže a mlýn Es Puig d’en Valls : mlýnů bylo na ostrově Ibiza až čtyřicet, ale Puig d’en Valls byl jedním z posledních, který byl postaven..

 Ostrov Tagomago Illa de Tagomago je soukromý ostrov u východního pobřeží Ibizy patřící Španělsku, 1 525 m dlouhý a 113 m široký.

trh Santa Eulalia
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *