Jednodenní, dvoudenní, třídenní až pětidenní „legitka“
Už ani nevím, kterou z nás to napadlo jako první. Jestli mě nebo Alise není úplně podstatné. Už dlouho jsme se neviděly, a protože byly letenky do Dublinu, jak se říká: „za hubičku“, rozhodly jsme se po roce sejít v této irské metropoli. Během pročítání a zjišťování zdejších atrakcí se nám začaly ale velmi rychle protáčet panenky: Návštěva skladu Guinness 20 euro, návštěva palírny Teeling 14 euro, návštěva katedrál, každá za 6 euro a tak dál. A pak se objevila reklama na „The Dublin pass“ (www.dublinpass.com).
Jednodenní, dvoudenní, třídenní až pětidenní „legitka“, díky které se do všech zajímavých atrakcí dostanete zadarmo. Rozklikla jsem v menu odkaz na cenu této zázračné kartičky: na dva dny, o které jsme měly zájem, 69 euro. Poslala jsem informace Alise, která někde na internetu objevila slevu a jeden Dublin pass nás tak rázem vyšel na 50 euro. Nebylo nad čím dumat. Abychom nemusely nic řešit, rozhodly jsme se koupit dvoudenní dublinský městský turistický pas.
Naše první návštěva se ale úplně nevydařila. Se zápalem ledvin jsem společně s antibiotiky ulehla na týden do postele a výlet do irského hlavního města musela zrušit. Mile mě pak překvapil fakt, že dublinský pas je platný celý rok od zakoupení. O naše peníze jsme tedy kvůli mé nemoci nepřišly.
Po roce se začal blížit poslední možný termín návštěvy Dublinu. Opět jsme daly hlavy dohromady a vymyslely zářijový víkend, poslední možný termín, který by se hodil nám oběma. Do Dublinu jsme přiletěly pozdě v noci, a tak jsme se rozhodly přespat na letišti. (Ideálním místem k přespání na dublinském letišti je nejvyšší patro u restaurací, kde je ticho, spoustu místa a dokonce i pohodlné gauče. Přes noc tu přespává běžně několik lidí.)
Kde Dublin pas proměnit za voucher
Pokud nechcete platit za poštovné (Dublin pas vám za několik euro doručí poštou kamkoli na světě.), můžete si dublin pas vyzvednout až po příletu do města. Na dublinském letištním terminálu 1 i 2 se nachází kancelář, kde můžete zakoupený voucher vyměnit za zelenou kartičku Dublin pass, kterou se pak u všech atrakcí legitimujete. Na terminálu 1 mají otevřeno od 8:00. Vyjděte ven a najděte stánek dopravce Aircoach. Tady vyměňte voucher a rovnou se můžete zadarmo svézt do centra. (Běžná cena jednosměrného lístku 7 euro).
Dublin pas – výhody
Dublinský pass vás dostane do desítek městských atrakcí. Od galerií a muzeí, přes Guinness storehouse, katedrál, prohlídek městských sportovních stadionů až po dublinskou Zoo nebo třeba do voskového muzea. Podotýkám, že nikde nemusíte u vstupu stát fronty. Jednoduše ukážete kartičku a jdete.
Mezi top deset atrakcí Dublin pass patří: Guinness storehouse, Palírna whiskey Teeling, Dublinská Zoo, Národní voskové muzeum, Glasnevin museum, prohlídka stadionu Aviva a stadionu Croke, katedrála Christ Church a Dublinia. Dublin pass ovšem obsahuje mnohem víc. Během dvoudenní návštěvy nemáte šanci vše stihnout.
Vlastní zkušenost
Bez zelené kartičky Dublin pasu bych asi nenavštívila všechny navštívené atrakce a rozhodně bych se například nepodívala do všech katedrál a do Dublinie. Rozhodně bych také nevyužila předraženého servisu Hop on, Hop off městských autobusů. Jenže my jsme si Dublin pas koupily, a tak jsme ho chtěly během naší třídenní návštěvy co nejvíc využít. A popravdě jsme si také díky Dublin pasu návštěvu města opravdu užily.
Přidat komentář