• Menu
  • Menu

OTAVALO – Kde to Otavalo je ?

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Ekvádor » OTAVALO – Kde to Otavalo je ?

Ecuador, cesta do Otavalo, slavná indiánská tržnice městečko ve výšce 2550 metrů s necelými 30000 obyvateli. Historie trhů v Otavalu sahá až daleko před kulturu Inca. Na místním trhu se objevují rukodělné produkty ze širokého okolí a dokonce i z daleké Amazonie.

Ekvádor Otavalo

22.5.2010
Dnes je sobota a to je den, kdy je obrovský trh v Otavalo. Nejlepší je jet tam brzo ráno a tak je budíček už v půl 6. Uvařily jsme si kávu do kelímku na zuby a v 7 hodin vyrážíme. Podle našeho chytrého průvodce na Main terminál. Hodinu hledáme , ale byl zrušený. Dvakrát přestupujeme a dostáváme se nakonec taxíkem na Carcelon, kupujeme lístky na bus turistikoa při vstupu na terminál platíme další peníze, poplatek za vstup. Usadily jsme se a přišla nějaká stará indiánka, že chce sedět na našem místě. Přesadili nás hned za řidiče, kde nebyl výhled z okna. Docela mě to naštvalo, nerada cestuji, když nevidím z okénka krajinu.

Ekvádor Otavalo

Teď je 8,15 a pojedeme 2 hodiny. V bus turistiko, nebyl ani jediný turista. Máme jet cca 2 hodiny. Každou chvilku řidič staví mimo zastávky, lidi vystupují a nastupují, prodavači občerstvení stále něco nabízejí. Neodolaly jsme a koupily si sladké tyčinky a sušené banány. Vedle mě přes uličku sedí míšenka (černoška-indiánka) a krmí děsně špinavé dítě, pak otevře okno a všechny odpadky vyhazuje z okna. Málem jsme s Jankou omdlely. Pak jsme to viděly mnohokrát. Ekologie sem ještě nedorazila. Nikde není žádné značení, nikdo nám nic neřekl, do žádného městečka  bus nezajel a my se rukama domlouvaly, kde že je to Otavalo. No už dávno jsme ho přejely. Řidič zastavil, mávl na protější autobus a konečně jsme v Otavalo. Hurá , tržnici jsme našly. Tržnice je dost organizovaná, mají stánky, ale naštěstí ne všichni.
Chci si koupit obrázek, ale ten jsem nenašla. Všude bylo to samé a hlavně jsem hledala cocu. To ale bylo překvapení, když mi řekli, že je v Ecuadoru ilegální. Byla jsem v šoku, je to jako Čechům zakázat pivo. Nakonec jsem ji u jedné babky koupila. Je jemnější a drobnější než v Peru, ale chutnala stejně. Ještě jsem si koupila pepito, ovoce, ale tady mu říkají granáto, nebo granete. Moc jsem fotila a užívala si ty krásné tradiční oblečení z různých vesniček. Zašly jsme do pěkné restaurace, daly si oběd a pití. Hrála tu moc pěkná hudba. Obsluha uměla anglicky a já se zeptala, co je to za muziku. Autorem byl mladý indián , co nám vařil. Koupila jsem si 3 CD za 10 $ , daly jsme s ním řeč a poradil nám se ještě podívat na Cascada de Peguche.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *