• Menu
  • Menu

FLORIADE Holandsko

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Holandsko » FLORIADE Holandsko

Světová výstava FLORIADE Holandsko – Venlo.

Výstava  Floriade v areálu,   který má rozlohu 64 ha se stovkou expozic,  byla pro milovníky květin a zahradní architektury opravdovou lahůdkou. Nádherná výstava doprovázená barevnými lidskými motýly a další řadou doprovodných a tématických programů. Areálem se nejenom dalo projít, ale také bylo možné svézt se lanovkou a kochat se úchvatným pohledem na květinové koberce z výšky. Téma výstavy asi dobře vystihuje  motto celé výstavy : „Staňte se součástí divadla přírody a zlepšete si kvalitu svého života „.

Floriade

Mezinárodní zahradnická výstava Floriane  , se koná jednou za deset let , pokaždé na jiném místě v Holandsku. Další výstava se koná až v roce 2022, ale Holandsko, které je známé jako země květin , vám i v roce 2013 může nabídnout některá místa , kde své oči i mysl pohladíte pohledem na nádherné nejenom květinové variace. (květinové korzo, jarní květinový park Keukenhof, skleníky ve Slootdorpu další…

Venlo se nachází v provincii Limburg  na JV Holandska  při hranicích s Německem a v blízké vzdálenosti s Belgii.

Floriade

fotografie z výstavy Floriane : Lenka

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *