• Menu
  • Menu

Kréta, Gerapotamos beach

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Kréta, Gerapotamos beach

Pláže na Krétě – Gerapotamos beach

Pláž se nachází v krásné zátoce  na severním pobřeží 18 km východně od města Rethymno. Název pláže je podle řeky Gerapotamos, která se zde vlévá do moře. Pláž je písčitá i oblázková. Není chráněná proti severnímu větru. Voda je u břehu rychle hluboká a tak asi místo není úplně vhodné pro děti a neplavce. Je zde zastřešená pergola, která v sezóně slouží pro občerstvení.  V létě jsou k dispozici  na pláži i slunečníky a lehátka. Pláž leží téměř na hlavní silnici Rethymno – Heraklion, pod mostem Geropotomas.

nad Gerapotamos beach
nad Gerapotamos beach

 

Únor na pláži Gerapotamos

Nad pláží je větší hotelový komplex. My se však návalu turistů bát nemusíme. Pláž je opuštěná. Voda je nádherná, moře trochu divoké a tak zkoušíme teplotu vody. Brrr, ale nakonec si i několikrát zaplaveme. Pecka. Z pláže jsou nádherné pohledy na skalnaté pobřeží i zasněžené vrcholy hor na horizontu.

pohled z Gerapotamos beach
pohled z Gerapotamos beach

Je únor, cestující v autobusech, kteří nás z mostu mají jako na dlani,  nevěřícně zírají na dva magory v ledovém moři 🙂

únor Gerapotamos beach
únor Gerapotamos beach

Planina Messara

Když se nabažíme koupání vyjedeme skoro polní cestou nad pláží ještě do míst, kde se rozprostírá úrodná planina Messara, kterou protéká řeka Gerapotamos a kde roste vinná réva,  olivovníky a pěstují se zemědělské plodiny. Na cestě v smradlavém bahně zachraňujeme želvičku!

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *