• Menu
  • Menu

Kréta, Petres Beach

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Kréta, Petres Beach

Pláže na Krétě

Začíná se stmívat a kolem nás začíná ohnivé peklo. Sjíždíme ze silnice blízko mostu u Petres Beach, která leží 13 km západně od města Rethymno směr Georgiopolis nedaleko Gerani. Slunce zapadne za pár minut. Nevíme, kde se postavit. Ono je to asi jedno, protože jsme ohromeni. Nádherná scéna před námi, přes pláž a vzrostlé stromy vykukuje solitera  zasněžených vrcholů hor. Pár cvaknutí a je tma.

Petres Beach, Kréta
Petres Beach, Kréta

Petres Beach

Písečná pláž, křišťálové voda,  příjemná scenérie, divoké rostlinstvo kolem, skaliska  vystupují z vody. Malou pláž využívají hlavně místní. Místo je dobré pro šnorchlování i rybaření. Moře je zde díky větru většinou neklidné. V blízkosti se nachází skvělá taverna, kde se podávají čerstvé ryby a chutné místní speciality.

Petres Beach, Kréta
Petres Beach, Kréta

Nachází se zde potápěčské centrum Paradise Dive Centrum

Episkopi Beach

O kus dál, na druhé straně za mostem se táhne 10 km dlouhá pláž Episkopi Beach. K dispozici jsou slunečníky a lehátka, sprchy, plavčík, šatny. Kolem jsou roztroušeny taverny, kavárny  i hotýlky.

Autem i autobusem

Na  pláž je možno se dostat i autobusem z Rethymna i Chanie (silnice E75).

Petres Beach, Kréta
Petres Beach, Kréta

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *