• Menu
  • Menu

KUBA 3 – VARADERO – Paya Azul

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » Kuba » KUBA 3 – VARADERO – Paya Azul

Poloostrov Hicacos

Varadero – oblíbené turistické letovisko vystavené jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století , které se nachází v provincii Matanzas , nedaleko Havany (140km). 25 km dlouhý a široký 1,2 km poloostrov Hicacos   je lemovaný bílými  písčitými plážemi  a průzračným mořem.

Varadero- pláže

Od ostrova Kuba je oddělen kanálem Kawama. Nejsevernějším bodem poloostrova a zároveň celé Kuby  je špička poloostrova Punta Hicacos. Kdysi oblíbené středisko  Američanů, vystřídali turisté z celého světa, převážně z Evropy a Kanady. Kdysi luxusní, dnes  již zastaralé hotely, nahrazují moderní  komplexy. Svou letní  rezidenci zde mělo mnoho slavných i méně slavných , avšak bohatých lidí. Například diktátor Babtista nebo  Al Capone. Po kubánské revoluci v roce 1959 bylo mnoho příbytků vyvlastněno a vily pak sloužily jako muzea.

Varadero – pláže

Varadero je místem pro odpočinek a zábavu: Mimo koupání  můžete polostrov projet autobusem nebo pronajatým taxi a prohlédnout si zdejší zajímavosti. Most Bacunayagua, Playa Jibacoa, Punto Escondido, město Matanzas, Delfinárium, místní ZOO, malé jeskyně v přírodní rezervaci  Point Hacacos na okraji poloostrova se stoletým kaktusem, Kolumbův maják , Du Ponovu vilu – Mantisón Xanadu miliardářky DuPontové, která  dnes slouží jako hotel s přilehlým golfovým hřištěm. Najdete zde mnoho možností pro potápění, jsou zde  potápěčské školy, kdo neholduje přístrojům může podmořský život shlédnout  z lodí, keré mají prosklená dna. Z Varadera můžete jet do Havany, Trinidadu či  ostrov Cayo Coco. Určitě stojí za to navštívit město, kde jsou tržnice s tradičními řemesly a vyřezávanými soškami ze dřeva, které jsou opravdu nádherné a stojí pár korun.

Most Bacunayagua,

Modrá pláž

Varadero nazývané také Paya Azul (modrá pláž) patří mezi největší rekreační oblasti v Karibiku. Je  to  destinace , kde nepoznáte tu „pravou“ Kubu. Domorodé  Kubánce na těch hlavních plážích neuvidíte. Toto nejslavnější kubánské letovisko navštíví ročně na milión turistů, nejdete zde 20 km nádherných a upravených pláží a je určeno převážně těm , kdo si chce užít opravdu luxusní dovolenou..

Varadero – pláže

Historie ostrova – první zmínky o Varaderu jsou z roku 1555 . V té době zde vznikl španělský přístav a zde také najdeme původ jména Varadero – „Kotviště“ .vDo poloviny 20. století se zde těžila sůl.V roce 1961 byly solné doly uzavřeny.

Cestopis následující den

Cestopis předchozí den

.

pavel brzak

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *