• Menu
  • Menu

Helská pláž

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Polsko » Helská pláž

Nekonečné bílé pláže

Ranní procházka přírodou na konci Helské kosy u města Hel je ozdravující a velmi příjemná. Auto necháme na obrovském parkovišti v Helu a míříme na opačnou stranu pobřeží. Jdeme lesem, trochu bloudíme, sluníčko začíná pálit, nejlepší čas se vykoupat.

helská pláž
helská pláž

Několikrát mineme některé z opevnění z 2. světové války. Válečných opevnění a pozůstatků vojenských opevnění je tady kolem Helu spousty. Více je napsáno na tabulích a vše vojenské se dá dohledat v Muzeu obrany pobřeží /Muzeum Obrony Wybrzeża, které je také v Helu.

Pláž

Potkáváme kouzelnou polskou babičku s trekovými holemi. Ta to bude tady určitě znát a taky jo! Nějakých 400 metrů a měli by jste být u moře. Za písečnou dunou se rozprostírají nekonečné bílé pláže a míří až někam k písečným dunám v Lebě. Baltické moře se ukazuje v celé své kráse a končí až u švédských břehů.

helská pláž
helská pláž

Zpočátku jsme na pobřeží úplně sami, po hodině se začínají trousit první turisté. Voda je čistá, báječná a kupodivu celkem teplá. Vypadá to, že se tady míchá teplý proud ze zátoky s tím mořským. Náš další cíl je město Leba a písečné duny v Lebě zapsané v UNESCO.

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *