• Menu
  • Menu

Jezero Bukowo

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Polsko » Jezero Bukowo

Dabki

Od krásného mořského pobřeží a jezera Jamno vyrážíme brzy ráno. Komáři a studená voda v moři /možná kvůli přecházející frontě/ nás vlastně popohnali na další putování. Přijíždíme k nedalekému jezeru Bukowo /jezioro Bukowo/. Jsme v městečku Dabki. Jezero ani okolí tady se nám nelíbí. Vidíme samá placená parkoviště, půjčovny lodí a surfů. Kolem jsou kolotoče, pár obchodů a restaurace. Ani blízké moře nás neuspokojuje, dost lidí, campy a hotely. Raději popojedeme dále až do města Darlowo.

jezero Bukowo
jezero Bukowo

Jezero Bukowo

Možná zajímavou zastávkou pro milovníky klidu a pohody by mohly být Dąbkowice na severovýchod od města Koszalin mezi jezerem Bukowo a mořem. Na mnohakilometrovém úseku, který je dostupný z malé asfaltové silnice je méně lidí u stanového a chatkového kempu Dąbkowice. Na jezeře Bukowo najdete zázemí pro vodní sporty, plavání a rybolov. Cyklisté se mohou vydat po přímořské cyklostezce až do přístavního městečka Darłowko. Od moře neustále vane příjemný teplý větřík a velká část cyklostezek vede stínem borovicových lesů, to jistě přivítají cyklisté hlavně v horkých letních dnech.

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *