• Menu
  • Menu

Hotel Fortna – kulturní památka

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Pardubický kraj » Hotel Fortna – kulturní památka

Ceregettiho dům – hotel Fortna

Máme dovolenou, počasí se zhoršilo a tak od rybníků a zatopených lomů přijíždíme do Chrudimi. Bez doporučení i rezervace vybíráme hotel, který stojí téměř na náměstí. FORTNA. Vcházíme dovnitř, je to tu krásné. Pokoj je jako pro princeznu. Voňavé polštářky, pohodlná postel. Náš dvoulůžáček není velký, ale luxusní. Po týdnu stráveném v přírodě užívám sprchy, horká voda, připomínající déšť , smývá špínu a navozuje pocit rozkoše. Vyhrabu z tašky i čisté oblečení a náramně se těším na večeři.

náš pokoj
náš pokoj

Restaurace

Hotel má historickou výzdobu z 18. století Jdeme do restaurace, hostů tady mnoho není. Interiér je opět nádherný. Objednáváme některé z delikates v jídelním lístku. Jídlo je výborné. Máme rádi pálivé  jídlo a tak pan šéfkuchař posílá své feferonky s obrázkem škorpióna. Uf, pálej teda dost!! Hotel má i svou vinárnu, která má dvě místnosti a její kapacita je 20 osob. Lahvinka dobrého červeného.  Královský večer končí.

Zelený salónek

Kousek od našeho pokoje je  Zelený salónek, krásné místo pro rodinnou oslavu, jednání  nebo pro intimní chvíle s milovanou osobou. Salónek je vhodný pro nejvíce 10 osob.

 Ceregettiho dům

Ceregettiho dům, kde hotel sídlí  a Pardubická fortna jsou kulturní památkou.Počátky domu sahají do 4. století. Vedle domu byla zřízena v 15. století branka pro pěší, tzv. Pardubická fortna (poprvé se zmiňuje v r. 1459 jako „stará fortna“), doplněná z levé vnější strany barbakánem (dnes součást domu čp. 98/IV). V přízemí se nachází sál s bohatě štukovaným stropem, který ve 2.-3. desetiletí 18. století vytvořil patrně štukatér Ignác Ceregetti, bratr majitele domu, jímž byl městský písař a královský rychtář Antonín Josef Ceregetti (zemřel 1727)

Zelený salónek
Zelený salónek

Po snídani končí naše dovolená.  Je nám líto, že si  město Chrudim nemůžeme více prohlédnout a tak aspoň jdeme do muzea loutek, venku leje  a tak hurá domů !!!

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *