• Menu
  • Menu

Island – srpen 2018 – 2.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Island » Island – srpen 2018 – 2.část

Odlet z Prahy s ČSA jsme měli v sobotu 18.8.2018 až ve 21:55 hod., takže jsme na letiště do Keflavíku dorazili ve 23:55 hod. (časový posun je tady minus 2 hodiny).

Půjčovna aut

Chvíli jsme museli čekat na pick-up, který jsme měli zajištěný od autopůjčovny Nordic Car Rental. Do autopůjčovny to pak bylo asi 10 minut a za chvíli jsme už odjížděli v Suzuki Vitara do Reykjavíku. Cesta na ulici Lokastigur nám zabrala necelou hodinu a brzy se nám podařilo najít parkovací místo.

Ubytování

Ubytování na první dvě noci (Fall in Love) jsem zamluvila přes Airbnb už z Čech. Hledání klíčů pod květináčem nám dalo docela zabrat, ale nakonec se zadařilo a kolem druhé ráno jsme už usínali v hezkém bytečku s výhledem na betonový kostel Hallgrimskirkja. Venku bylo tou dobou 5°C a z kouhoutku i ze sprchy tekla voda, která byla cítit po sířě.

Reyjkavík

Snídani jsme si dali v bistru Sandholt a pak jsme se vydali prozkoumat Reykjavík – došli jsme k jezeru Tjӧrnin, u kterého je betonová radnice. Odtud jsme pokračovali k parlamentu Alpingi, vedle kterého je kostelík Dómkirkja. Pak sme to stočili do starého přístavu, kde jsme účelově zašli do v průvodci vychvalovaného podniku Saegreifin na prý nejlepší humrovou polévku na Islandu. Nevím, jestli je opravdu nejlepší, ale každopádně byla skvělá. Ještě jsme si k ní přihodili krevetí špíz.

Plavba za velrybami

V přístavu nás nalákaly výlety lodí za velrybami. Vybrali jsme si ten, na který se jelo malou lodí pro 12 lidí. Ceny byly stejné, ať si člověk objednat plavbu u kterékoli společnosti, akorát někde již neměli volno. Nám se nakonec podařilo sehnat výlet od 14:00 hod. Dostali jsme „letní“ slevu 10%, ale i tak vyšla jedna plavba na cca 4.000,-Kč.

plavba za velrybami

Protože jsme měli ještě chvíli čas, zašli jsme na rychlé kafe a pak už jsme se nasoukali do rybářských obleků, rukavic a brýlí a vyrazili k lodi. I když jsme vypadali dost směšně takhle nastrojení, byla jsem za ten mundůr vděčná, protože loď jela hodně rychle a bez výstroje bychom klepali zimu.

Z přístavu jsme vyjeli kolem hezké moderní budovy opery Harpa a přibrzdili jsme  u ostrůvku, kde hnízdí papuchalkové, ale viděli jsme je jen z dálky (prý nejvíc jich je vidět dopoledne). Za chvíli se nám podařilo zahlédnout slibované velryby, ale byly dost rychlé, takže na focení to nebylo. Nakonec tak největším zážitkem bylo pozorování delfínů, kteří kolem lodi dováděli a doprovázeli ji docela dlouhou dobu.

plavba za velrybami

Do přístavu jsme se vrátili po necelých dvou hodinách a zašli ještě do velrybího muzea, protože jsme dostali lístek zdarma. Bylo to hezké, malé muzeum, které by se určitě líbilo dětem. Nám se zase líbilo v nedaleké pivovarské hospodě. Před šestou jsme dorazili zpátky do bytu, ale moc jsme se tady nezdrželi a vyrazili jsme na neskutečně dobrou večeři do Grillmarkadurin – objednali jsme si degustační menu a měli jsme co dělat, aby se to do nás všechno vešlo.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.