• Menu
  • Menu

Konětopy v září

Je všední zářijový den, přijíždíme k jezeru Konětopy, s obavami, že bude zavřené. Ne, branka povoluje a my  pokračujeme k jezeru. Máme Konětopy rády. Dnes ještě s velkým bonusem, protože jsme na jezeře úplně samy.

Jezero Konětopy

Letošní babí léto si užíváme prodlouženým koupáním. Je všední den, přijíždíme k jezeru Konětopy, s obavami, že bude zavřené. Ne, branka povoluje a my  pokračujeme k jezeru. Máme Konětopy rády. Dnes ještě s velkým bonusem, protože jsme na jezeře úplně samy. Máme sebou čaj v termosce i svačinu. Stánky jsou samozřejmě zavřené, ale toalety a sprchy otevřené jsou. Vše čisté. Paráda.

Jezera Konětopy

Chvílemi je zamračeno a to je chladněji. Voda je  čistá a parádní. Na jezeře strávíme nějakých 5 hodin. Za tu dobu se zde objevil jeden cyklista, který oblékl neopren a šel si zaplavat a jedna běžkyně.

Prostě Konětopy jsou super!!!

Jezera Konětopy

Konětopy

2 oddělená jezera se nacházejí poblíž hlavní silnice mezi obcemi Konětopy a Dřísy. Jezera zde vznikla po ukončení těžby štěrkopísků. Dno jezera je písčité, tím má jezero namodralou barvu s průhledností téměř na dno. Břehy a vstupy jsou upraveny tak, aby k vodě měl přístup každý: malí i velcí. Objekty  občerstvení a sanitární jsou napájeny z místní studny, voda je pitná. Pro návštěvníky je zde volejbalové hřiště. Jezero je oplocené, je zde i možno za poplatek v areálu parkovat.

Jezera Konětopy

Jezera jsou využívaná i rybáři.

Otvírací hodiny mimo koupací sezonu: otevřeno stále pro pěší a cyklisty
Otvírací hodiny v hlavní koupací sezóně: 8 – 21 hod.

image

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *