• Menu
  • Menu

Johnstown Castle – Irsko 8

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Irsko » Johnstown Castle – Irsko 8

Hrad Johnstown Castle

Johnstown Castle je hrad z 19. století. Byl postaven ve viktoriánském stylu pro rodinu Grogan-Morgan mezi lety1810 až 1855. Hrad s parkem je součástí vesnice na jihovýchodě Irska, který se nachází asi 6 km na jihozápad od města Wexford.

Johnstown Castle
Johnstown Castle

Park u hradu  Johnstown Castle

Místní park s padesáti hektarů zeleně je v perfektní harmonii. Hlavním lákadlem je zde park, protože zámek je pro veřejnost uzavřen a je ve vlastnictví státu. Dnes je zde zemědělský a potravinářská úřad, Zemědělské muzeum a  Muzeum hladomoru. V parku najdeme více než 200 druhů stromů a keřů, sekvoje, cedry a magnólie, jedle, japonského cedru modré, červené buky, duby a mnoho dalších druhů. Tato rozmanitost znamená, že vegetační období trvá po celý rok, a prostor se dramaticky mění se změnou ročních období. Obě jezera jsou domovem pro širokou škálu vodních ptáků, labutí a potápek..

Johnstown Castle
Johnstown Castle

Lake Terrace

Pocházka po Lake Terrace lemovaná sochami, zahradními jezírky, malebné zříceninou středověké obytné věže hradu Rathlannon z konce 12. století, je Johnstown Castle snad nejromantičtějším parkem v Irsku. Velkolepé okrasné pozemky a zahrady v italském stylu z roku 1830, navlhnul zahradní architekt Daniel Robertson,  který byl odpovědný za více slavných zahrad v Powerscourt  v okolí Dublinu a ve Wicklow.

Hrad byl v soukromém vlastnictví až do roku 1942, kdy paní Fitzgeraldová zemřela a vše  přešlo na jejího vnuka, který zámek daroval irskému národu v roce 1945.

následující výlet – konec Irsko

předcházející výlet rodiště Kennedyho

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *