• Menu
  • Menu

Kanada USA 16 – autem, konečně Kanada

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » Kanada USA 16 – autem, konečně Kanada

Hranice USA – Kanada

Na hranice je to, co by kamenem dohodil. Všude kolem je překrásně. Směřujeme na kanadský Coaticook. Jsme na hranicích – Hereford. Už po nás ani nechtějí, abychom vylézaly z auta. Na hranicích je velmi sympatický chlapík. Povídá si s námi, asi tady nemá úplně narváno.  Zase omíláme stejnou písničku, co všechno vezeme a kam jedeme. Prosíme ho, aby nám dal razítko do pasu. A jsme v Kanadě!

Celnice Hereford, pohledy směr Coaticook

Do kanadského Coaticcoku

Za chvíli bude zapadat slunce a nebe čaruje. Úchvatné barvy a nádherné výhledy. Já ani vlastně nevím, co fotit, jak fotit, jen zírám! I ty krávy na louce asi čumí lépe!

Celnice Hereford, pohledy směr Coaticook

Ostře zelená louka, kukuřičná zlatá pole a barevné lesy, obloha od temné, modré až kovově černou. Příroda kam se podíváš, nějaký ten statek, hospodářská budova. A ta viditelnost, úžasné! Jen ta zima už pěkně zalézá za nehty.

Celnice Hereford, pohledy směr Coaticook

Slunce zhaslo a krajina se ponořila do tmy. Jsme v Coaticooku. Sára objevila kemp, který je zdarma. Trochu nás děsí, že je přímo u silnice. Ale je to poslední den, co spíme v autě, tak to snad přežijeme. /kempy jsme hledaly na adrese : freecampsites.net/.

Celnice Hereford, pohledy směr Coaticook

Jsme s Ajkou hodně nastydlé, skoro nemocné a tak Sárka sama připravuje venku na zmrzlém stole horkou vodu na čaj. Jdeme pak za ní ven a balíme se do bund a spacáků. Vaříme ještě rýži se zeleninou.

Aspoň, že je tady čistá toaleta a voda na umytí. Ohříváme si ruce fukarem na sušení a lezeme do studeného auta. Dnes bude kino. Je ještě málo hodin a tak usedáme do dvouřadého kinosálu, holky vepředu a já vzadu, zabalené po krk. Dnes dávají americký film Na doraz. Vtipné je, že film se odehrává na některých místech v New Yorku, které jsme navštívily jen před pár dny. Pijeme horký čaj a cpeme se nachoskama  /máme směs jalapeňos a výborné tmavé kukuřičné/.

Venku se opravdu razantně ochladilo a teplota padá pod bod mrazu. Ajka má super péřák, tak jí to závidíme. Mně je v noci taková zima, že se nedokážu pohnout a hodit na sebe nějaké teplé oblečení.

Máme zprávu od tety, že nám na 3 noci zaplatila hotel v Sherbrooku. Jak já se těším do postele! Dobrou noc.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *