• Menu
  • Menu
na ostrově

Karibik – Laguna de Perlas: vlhké tropy Nikaragui

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » Nikaragua » Karibik – Laguna de Perlas: vlhké tropy Nikaragui

Laguna de Perlas – ubytovali jsme se v krásném hotýlku s klimatizací! Jaký luxus říkám si po všech předchozích zkušenostech. Na pozdní oběd jsme si objednali krevety s rýží a smaženými banány. K pití samozřejmě nesmělo chybět místní pivo. Laguna de Perlas není zas až tak turisticky zajímavá. O to víc nás těšilo, že jsme tu mohli být a vychutnávat autentickou náladu chudší části Nikaragui. Po obědě jsme se šli projít okolo místních mokřadů – botanici by zde byli nadšením bez sebe! Došli jsme až do další vesničky, když opět začalo pršet. „Ach jo, kde jsou ty pláže s bílým písečkem? A to azurově modré moře?“ Ne, tady opravdu ne. Kromě bažin, špinavého moře a špatného počasí tu nebylo nic. Nebyla tu ani hospoda, kde bychom si mohli koupit něco k pití, a tak jsme se vypravili zpět do hotelu. Po náročné noční cestě jsme byli všichni dost unavení, a tak jsme šli brzy spát.

Vzbudili jsme se do dalšího šedivého dne. Na dnešek nám byl přislíben výlet po karibských ostrovech, kde si konečně užijeme „bílé pláže, kokosy a průzračné moře“. Nechtělo se nám věřit, že by jen kousek od pobřeží mohla být situace s dnešním počasím natolik rozdílná, ale nepřestávali jsme doufat. Nalodili jsme se do jednoho z typických místních člunů a vyjeli z laguny směrem Karibské moře.

rybáři
rybáři

V karibské části Nikaragui se mluví pomíchanou angličtinou, takže konečně jazyk, kterému všichni rozumíme.  Tedy alespoň tohle jsme si mysleli, dokud jsme sem nepřijeli. Místní zde totiž mluví tak, že jim absolutně není rozumět. Pokud ale chtějí, někteří z nich dokážou mluvit i spisovnou angličtinou, které je alespoň trochu rozumět. Náš průvodce všem rozdal vesty, které jsme si museli obléknout. „Je zde pobřežní stráž, která kontroluje místní a snaží se bojovat proti drogovým překupníkům. Kdybyste neměli vesty, mohl by být problém,“ informoval nás ještě před vyplutím. Právě tudy totiž proudí drogy z Jižní Ameriky do USA. Na jedné z místních kontrolních stanic jsme tak museli ukázat své pasy a projít běžnou kontrolou, která trvala okolo půl hodiny. Nic příjemného. Pak jsme se ale opět rozjeli směrem širé moře a zase začalo pršet a nám zase začala být zima. Člun svištěl po vodní hladině a nebojácně překonával metrové vlny, do kterých čelně najížděl. Byla to zábava, až do té chvíle, než jsme všichni nebyli mokří od hlavy až k patě. Cestou jsme potkali rybáře, které doprovázely hejna pelikánů, a potom jsme si všimli jasného přechodu v barvě moře- najednou jsme se ocitli v oné azurově modré vodě! Naše srdce se zaradovala! I počasí se začalo lepšit, a když jsme připluli k prvnímu ostrovu, nad hlavou nám už svítilo sluníčko.

na ostrově
na ostrově

S nadšením jsme vyskákali z lodí, převlékli se do plavek a plavali kolem dokola jako malé děti. Náš průvodce sebou vzal i šnorchlovací vybavení, a tak jsme mohli obdivovat místní korálové dno. Ostrov byl malý, tvořen jen jednou nedokončenou budovou, několika palmami a hromadami korálů a mušlí. Náš průvodce nám co chvíli otvíral kokosové ořechy, jejichž vodu jsme mixovali s výborným nikaragujským rumem. Konečně- byli jsme v ráji J . Na ostrově jsme vydrželi několik hodin, po opalovačce, lenošení, udělání všech fotek s palmami, kokosem, rumem atd., po šnorchlování a malém obědě jsme se vypravili na další ostrůvek, kde nám náš průvodce ukázal porosty mangroví- stromů, jejichž potomci vytvářejí kořeny přímo na matečním stromě a po určité době padají do vody, kde se přichytí na dně. Po překrásném dni nastal čas, kdy jsme se opět museli vrátit do humidního klimatu vlhkých tropů. Ach jo, jak nám se

nechtělo, si snad každý dokáže představit…

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *