• Menu
  • Menu

Meat Design Ostrava

Autorská tvorba, workshopy, projekce – 24. – 26. listopadu 

V listopadu se do industriálního srdce Ostravy sjedou špičkoví produktoví designéři z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. V dolní oblasti Vítkovic v areálu Dolu Hlubina se uskuteční další ročník prodejní výstavy MEAT DESIGN Ostrava. Prodejní přehlídka autorské tvorby se ponese v duchu magického čísla 3: třetí ročník, tři dny a tři stěžejní výstavní části. Akci doprovodí pestrý program, který nabídne přednášky, workshopy, projekce, párty a večírky.

MEAT DESIGN Ostrava

 Meat Design 3

Letošní ročník Meat Design se dělí na 3 výstavní části: Meat Design, Meat Market a Meat Art. Meat Design, hlavní výstavní část, patří značkám, firmám a designérům, kteří se zabývají nábytkem, interiérovým designem a bytovými doplňky. Jejich expozice budou především výstavní. Meat Market tvoří doplňkovou část přehlídky, kde autoři nabídnou svou tvorbu k prodeji. Ke koupi budou drobné bytové doplňky, papír, sklo, porcelán a šperk. Meat Art potěší hlavně „náročného diváka“. Návštěvníci si tu v překvapivých prostorech prohlédnou netradiční instalace předních českých designérů. Jde o kurátorské výběrové projekty. Mezi vystavujícími se objeví i několik vítězů Czech Grand Design 2016, a to třeba Studio deForm, nebo Michal Bačák.

MEAT DESIGN Ostrava

Meat Design se profiluje jako alternativa k velkým zahraničním řetězcům, které prodávají masově vyráběný nábytek. Více než stovka vystavujících předvede svou autorskou tvorbu v několika specificky zaměřených sekcích: Nábytek, Svítidla, Keramika, Šperk a Doplňky a dekorace.

Přednášky, workshopy a večerní párty

Meat Design nabídne také bohatý doprovodný program. Kromě tvůrčích workshopů se mohou návštěvníci účastnit přednášek, které se týkají designu. Na Dole Hlubina promluví například významný český architekt Adam Gebrian, nebo úspěšná česká designérka nábytku a svítidel Lucie Koldová. Ostravu při této příležitosti navštíví také Janek Rubeš a Honza Mikulka; ti na Meat Designu natočí další díl svého pořadu Honest Guide. Po celé tři dny bude v provozu dětský koutek s celodenním hlídáním a speciálním programem, který přivítají hlavně rodiče s malými dětmi. Sobotní program zakončí neformální večerní párty pro vystavující i návštěvníky.

MEAT DESIGN Ostrava

 

Nevšední atmosféra inclusive: důl Hlubina

Industriální areál Dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovice se během tří listopadových dnů promění v místo plné inspirace, talentů a radosti z krásných věcí. Akce se koná ve všech prostorách Dolu Hlubina, návštěvníkům se tak mimo jiné otevřou Staré koupelny, Kompresorovna, nebo Maryčka. Prostor doplní pop-up restaurace, chill zóna a filmové projekce v Cineportu.

MEAT DESIGN Ostrava

Vstupenky: Kde a za kolik

Vstupenky lze koupit na webu goout.net. V předprodeji on-line stojí běžné vstupné 150 Kč, studenti, senioři a ZTP/P platí 100 Kč. Na místě je cena vstupenky 200 Kč. Děti v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. Akreditace návštěvníků probíhá v kavárně Maryčka.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *