• Menu
  • Menu

Kokořínský důl – přírodní rezervace

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Kokořínský důl – přírodní rezervace

Podhradská tůň na potoce Pšovka

Plán jít na hrad Kokořín sice úplně nevyšel, ale i  příjemná  nedělní procházka nádherným  skalním lesem nad rybníkem Kačírek  jen s několika málo turisty stála za to.  Rybník, schovaný v údolí se nachází mezi Hradskem a hradem Kokořín.  V obci je několik rozptýlených stavení a rekreačních objektů, výletní restaurace U Grobiána.

Kokořínský důl

Moje cesta začíná od malého parkoviště u penzionu Malba, kolem starých rozpadlých stavení v obci Kokořín v Kokořínském  dole. Pohodlná lesní cesta nad rybníkem Kačírek, s možností na některých místech sejít k vodě, několik odpočinkových laviček, část mokřadu, skaliska a vzrostlé stromy. Potkávám několik cyklistů. Dojdu na konec rybníka, odtud se dá pokračovat dále Kokořínským dolem.

Rybník Kačírek /Podhradská tůň/

Rybník Kačírek /Podhradská tůň/

Cesta lesem vede podél  Podhradské tůně,  do míst zvaných Kokořín – Dolina. Je 1 km dlouhý s bohatou vodní květenou a hnízdišti ptactva s  možným výskytem   chráněného raka říčního. Rybník je přirozenou tůní na potoce Pšovka. Rybaření na rybníce Kačírek je možné pouze po domluvě s majitelem rybníka. Ke koupání je vhodný spíše 4 km vzdálený Harasov.

Rybník Kačírek /Podhradská tůň/

Kokořínský důl

Kokořínský důl je jedním z nejkrásnějších údolí v ČR, ústí do něj množství roklí s různorodými pískovcovými útvary. Údolí je přibližně 14 km dlouhé, začíná u křižovatky zvané Ráj a končí u železniční zastávky Lhotka u Mělníka. Rozsáhlá přírodní rezervace v centru CHKO Kokořínsko, vyhlášená v roce 1953, se rozkládá na ploše 2097 ha.

Kokořínský důl

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *