• Menu
  • Menu

Přírodní koupaliště Harasov v Kokořínském dole

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Přírodní koupaliště Harasov v Kokořínském dole

Dnes je neděle 3.května, Česko je stále v nouzové stavu kvůli Covid 19. Každý den je  tak krásné počasí, že dnes vyrážím na výlet – směr Kokořínsko. Hned při výjezdu začíná mrholit, hm super, ale nevzdám to. Na dálnici z Prahy už není déšť, za to se to tu  všude žlutí policajty a hlavně řepkou. Je krásně vidět Říp, ale v žlutém oparu ho snad ani vidět nechci. Z Prahy do Harasova je to hodinka cesty.

přírodní koupaní Harasov

Bývalý hotel Harasov

Nebyla jsem v Harasově  deset let. Zaparkuji na parkovišti kousek od  rybníka. V zatáčce je  překrásný romantický bývalý hotel /zámeček/ na místě mlýna za kterým se tyčí skaliska. Je moc příjemné vidět, že zchátralý klenot se rekonstruuje. Z hotelu je přímý pohled na rybník  s písčitým dnem, který leží v Kokořínském dole  na říčce Pšovce.

přírodní koupaní Harasov

Na rozdíl od jiných suchých částí naší republiky, tady jsou kaluže a v některých částech i dost rozblácené části cesty, které vedou od rybníka směrem k výpusti tůně, nad kterou je zajímavá ukázka skalního bytu.

Harasov

Kolem skal

Jdu dále, ale zde jsou oplocené soukromé pozemky a konec. Zkouším tedy cestu doleva, kolem chat a skal. U malého kempu je trochu živo, rodiny s dětmi tady v krásném prostředí  opékají buřtíky. Ráda bych se dostala na druhou stranu rybníka, ale cesta je čím dál bahnitější, potkávám několik turistů a ti mě odrazují od cesty, jsou tam popadané stromy a je otázka, jestli ta cesta vůbec k rybníku vede.

Harasov

Letovisko Harasov

Vracím se zpět  kolem úplně nového objektu penzionu z bílého dřeva, navrženého Davidem Vávrou. Před penzionem je písečná pláž a loďka. V létě tady může být příjemné koupání. Přírodní koupání v romantickém prostředí, kolem pískovcové skály.  Mimo travnatého břehu jsou zde  2  písčité pláže. Koupání je zdarma. Voda zde bývá studenější, zato prý vždy čistá.

Součástí penzionu je bistro s terasou  /Harabistro/, které je provozováno bez obsluhy. Dnes mají otevřeno, ale jako všude mohou prodávat jen z okénka. Žatecké pivo Plavčík 9° a točená bylinková limonáda patří mezi bestsellery. Penzion má 7 pokojů s celkem 24 lůžky a prý má každý pokoj jiné výtvarné téma.

Letovisko Harasov

Sluníčko si se mnou hraje na schovávanou a už je zase úplně zataženo. Pokračuji k hradu Kokořín.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *