• Menu
  • Menu

Kolumbie, Barichara – cestopis 6

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Kolumbie » Kolumbie, Barichara – cestopis 6

Barichara – nejkrásnější vesnice v Kolumbii

Barichara Kolumbie, Jižní Amerika
Barichara

9.4.2013

Jsme v Barichara, 445 km od Bogoty,  a moc se nám tu líbí. Dostali jsme v recepci čaj a kávu. Na zahrádce poletuje kolibřík. Jdeme na procházku po vesnici plné historie a krásných budov. Bílé zděné domky lemují ulice, kamenné zdi a oranžové dlaždice krásně kontrastují se záplavou květin. Jsme v nejkrásnější vesnici Kolumbie a vyhlášenou národní památkou. Zašli jsme ještě na hřbitov, bohužel bylo zavřeno, ale i tak jsme si mohli udělat pár fotek skrz mříže. Jsme na vyhlídce na kopci a kocháme se okolím a pohledem na vesničku a katedrálu.

Barichara Kolumbie, Jižní Amerika
hřbitov Barichara

Čas nás ovšem tlačí a v 9 hodin už jsme na nádraží a jedeme dál. Zpět do San Gilu a taxíkem na jiný terminál. Koupíme si lístky u společnosti Concorde, údajně má jet za 15 minut do Bucaramanga. Vše je,  ale jinak. Čekáme téměř hodinu a nakonec jedeme společností Libertador. Celkem 3 hodiny na cestě. Projíždíme pohořím Cordillera Oriental. Pěkné vyhlídky, ale taky srázy. Občas se nám strachy tají dech. Chtěla jsem něco vyfotit, ale řidič to tak našlápl, že je vše rozmazané. Konečně jsme v Bucaramanga na nádraží. Rychle bereme taxíka a docela dlouho jedeme na letiště Palonegro International Airport LAN 3165 a letíme do Bogoty. V letadle nám nabídli opět jen kávu a vodu. Čaj nepodávají. Za hodinu jsme v Bogotě. Měníme peníze a jdeme do italské restaurace na špagety. Je to výborná obědo-večeře. Letíme dál do města Neiva, Opět odlétáme se společností LAN 3227 ve 19,15. Z kokpitu se ozvalo: „jsem váš kapitán a jmenuji se Patricia“. Sedíme v malém vrtulku u nouzového východu hned u vrtule. Není slyšet vlastního slova. Letuška je na palubě sama a nabízí opět kávu, nebo vodu. Do Neivy doletíme za tmy a taxikáře požádáme, aby nás dovezl do prvního hotelu co zná. Recepční se nás ptá, jestli jsme Kolumbijské národnosti a pak nás odmítne. Zřejmě podle růžové barvy neonů, jsme narazili na hodinový hotel. Hned vedle byl další hotel. Hotel Colonial. Po chodbě běhají obrovští šváby. Je tu vedro a vlhko. No, máme tu koupelnu. Byl to hektický den. Pustíme si TV posloucháme CNN, abychom se dozvěděli,  co se děje nového ve světě.

Jižní Amerika Barichara, Columbia
Barichara, Columbia

cestopis následují den

cestopis předcházející den

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *