• Menu
  • Menu

Kongresové centrum Zlín

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Zlínský kraj » Kongresové centrum Zlín

Kongresové centrum ve Zlíně od světoznámé architektky Evy Jiřičné

Architektka Eva Jiřičná, světoznámá  česká a zlínská rodačka a tým Al Design,  jsou podepsáni pod autorstvím projektu stavby Kongresového centra ve Zlíně. Výstavba centra začala v roce 2006 a nejenom pro obyvatele Zlína se stala  střetovým bodem pro obrovskou diskuzi a rozdělila občany na dva tábory. Budova se  svým oválným charakterem se stala výrazným objektem mezi okolními  funkcionalistickými hranatými budovami baťovského Zlína. Původně na tomto místě stály budovy Masarykovy školy a účelem bylo na tradici navázat  a vybudovat tady  objekt víceúčelový. Nevyhovující podmínky stávajícího koncertního  i  kongresového sálu ve Zlíně byly určitě  také zajímavou výzvou.

Kongresové centrum Zlín
Kongresové centrum Zlín

Za zmínku určitě stojí, že se nakonec,  mimo jiné, povedlo docílit skvělé akustiky uvnitř koncertního sálu, své místo tady má   nejenom hlavní nájemce filharmonie, další  reprezentativní prostor zde je pro akce pořádané univerzitou a určitě nádherné prostory  jsou velkým přínosem pro pořádání  tradičního Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, který v příštím slaví kulaté 55. leté jubileum….

 Složitá konstrukce střechy je inspirací přírody a mořského drobného  živočicha (diatoma).

Mimo budovy jako takové a složitého konstrukčního procesu stojí za zmínku nasvícení stavby, které v noci působí velmi elegantně.

restaurace Kongresového  centra Zlín
restaurace Kongresového centra Zlín

Zajímavě a prostorově řešená restaurace s terasou patří určitě k dalším příjemným okamžikům při návštěvě kongresového centra. Pod centrem je podzemní parkoviště.

Kongresové centrum a restaurace byly otevřeny. 1.1.2011

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *