• Korfu v září 7

  od • 9.10.2017 • Řecko • Štítky: , , , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Liapades

  Chceme se vykoupat a tak po  příjemném výletě na Angelokastro míříme do oblasti Liapades, na některou z pláží. Sjíždíme z kopce dolů, je tu dost těsno, všude parkují auta a motorky. Zaparkovat se zadařilo, tahle pláž vypadá, že je hodně oblíbená. Je září a tady je narváno.

  kostel v Liapades

  Pláž Yefira

  Pláž zasazená mezi skalisky, porostlými vysokými cypřiši a olivovníky. Voda modrá jak obloha. Písčito-oblázková pláž se slunečníky a lehátky za poplatek. Tady máte možnost si  zapůjčit kanoe, šlapadla i motorový člun. Odsud se pěšky dostanete na další nádherné pláže. Pláž Rovinja  je odtud asi deset minut pěšky – oblázková s jeskyní, dále Limni a Iliodoros. Pláží je tady více, na některé se dostanete pouze z moře , třeba na vyhlášenou  Paradise beach – Rajská pláž. 

  Liapades beach

  Je tu nádherně, 2x se vykoupeme, ale přeci jenom máme raději komornější prostředí bez lidí a tak pokračujeme dále

  Liapades

  Zastávka tady nebyla naším plánem, ale když jsme v uzounkých uličkách dojely až na malé náměstíčko s kostelem bylo rozhodnuto. Aspoň jedno nealkoholické pivo a nasát atmosféru kouzelného místečka. Zdejší kostel je historickou památkou ze 17. století, která byla zrekonstruována do původní podoby. Nedalo nám to a na pár desítek minut jsme s radostí šly bloudit do rozkošných uliček se starými domy. Zákoutí plná překvapení, prostě nádhera. Z vesnice postupně přecházíte do olivového háje a jako všude kolem i tady se připravují na sklizeň oliv. Nasvědčují tomu všude natažené a připravené sítě.

  Liapades

  Liapades

  Liapades

  Liapades najdete 20 km na severozápad od hlavního města a pouhé 3 km od Paleokastritsi. Mimo krásné přírody a romantických pláží stojí za návštěvu malá vesnice Liapades v tradičním stylu, kde žije asi 900 obyvatel. Je jednou z nejkrásnějších vesnic na ostrově, vzdálená asi 25 km od hlavního města Kerkyra. Oblast Liapades  je propletena mnohými cestičkami a trasami, což potěší i pěší turisty.

  Liapades

   

  následující výlet Kerkyra

  předcházející výlet Angelokastro

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *