• Menu
  • Menu

Korfu v září 7

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Korfu v září 7

Liapades

Chceme se vykoupat a tak po  příjemném výletě na Angelokastro míříme do oblasti Liapades, na některou z pláží. Sjíždíme z kopce dolů, je tu dost těsno, všude parkují auta a motorky. Zaparkovat se zadařilo, tahle pláž vypadá, že je hodně oblíbená. Je září a tady je narváno.

kostel v Liapades

Pláž Yefira

Pláž zasazená mezi skalisky, porostlými vysokými cypřiši a olivovníky. Voda modrá jak obloha. Písčito-oblázková pláž se slunečníky a lehátky za poplatek. Tady máte možnost si  zapůjčit kanoe, šlapadla i motorový člun. Odsud se pěšky dostanete na další nádherné pláže. Pláž Rovinja  je odtud asi deset minut pěšky – oblázková s jeskyní, dále Limni a Iliodoros. Pláží je tady více, na některé se dostanete pouze z moře , třeba na vyhlášenou  Paradise beach – Rajská pláž. 

Liapades beach

Je tu nádherně, 2x se vykoupeme, ale přeci jenom máme raději komornější prostředí bez lidí a tak pokračujeme dále

Liapades

Zastávka tady nebyla naším plánem, ale když jsme v uzounkých uličkách dojely až na malé náměstíčko s kostelem bylo rozhodnuto. Aspoň jedno nealkoholické pivo a nasát atmosféru kouzelného místečka. Zdejší kostel je historickou památkou ze 17. století, která byla zrekonstruována do původní podoby. Nedalo nám to a na pár desítek minut jsme s radostí šly bloudit do rozkošných uliček se starými domy. Zákoutí plná překvapení, prostě nádhera. Z vesnice postupně přecházíte do olivového háje a jako všude kolem i tady se připravují na sklizeň oliv. Nasvědčují tomu všude natažené a připravené sítě.

Liapades
Liapades
Liapades

Liapades najdete 20 km na severozápad od hlavního města a pouhé 3 km od Paleokastritsi. Mimo krásné přírody a romantických pláží stojí za návštěvu malá vesnice Liapades v tradičním stylu, kde žije asi 900 obyvatel. Je jednou z nejkrásnějších vesnic na ostrově, vzdálená asi 25 km od hlavního města Kerkyra. Oblast Liapades  je propletena mnohými cestičkami a trasami, což potěší i pěší turisty.

Liapades

 

následující výlet Kerkyra

předcházející výlet Angelokastro

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *