• Menu
  • Menu

Korfu v září 8

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Korfu v září 8

Kerkyra

Proč nepřijmout skvělou nabídku na odvoz do hlavního města. Po včerejším výletu na motorce to bude příjemná změna. Čas si můžeme zvolit samy a tak v 8 ráno máme sraz a vyrážíme s Alexisem. Parkujeme u tržnice, kde si dáme společně kávu. Teda mezi námi dost mizernou. Loučíme se, dostáváme instrukce kam se podívat, co nezapomenout a kde je autobusové nádraží, odkud jede kolem 16.30 hodiny poslední bus k „nám“ do Agios Stefanos. Tržnice se nachází pod Novou pevností a pokud jedete autem je zde parkoviště, kde nechte své auto.

Ve starobylé Kerkyře

Město ještě podřimuje, ulice jsou až na pár metařů a uklízečů, prázdné. Jdeme starobylými uličkami. Nevíme, co pozorovat dříve, lidi, památky, vznešené kostely,  krásné domy, restaurace. Zakláníme hlavy a pozorujeme otevřená okna, pověšené květiny i prádlo, košťata a další věci, které se do domu prostě nevejdou.

Kerkyra

Nová pevnost

Přicházíme do severní části města, kde se nachází  Nová pevnost (řecky Neo Frourio), která byla postavena Benátčany v 16. století na místě původního přístavu. Celá pevnost i výhledy na město, moře i přístav odtud jsou fascinující. Vstup jsme žádný neplatily, možná proto, že už je září.

Kerkyra – Neo Frourio
Kerkyra – Neo Frourio

Vracíme se kolem vody a lodí zpět do historického centra. Procházíme po kamenných dlážděních. Je poledne, necháme se zlákat atraktivitou restaurace se stolky v podloubí, kde se dá schovat před sluncem a pozorovat odtud šrumec, který je teď v uličkách města. Dáváme si řecký salát. Jsme velmi zklamané jídlem, neochotou personálu a nakonec i vysokou cenou. Jsme nepoučitelné!!!

Procházíme dalšími uličkami, někde vstoupíme do malé galerie, jinde přímo do hovoru místních, kteří v uličkách posedávají. a nemůžeme se nabažit. Nádhera.

Kerkyra – starobylé uličky
Kerkyra – starobylé uličky

Archeologické muzeum

Nemůžeme vynechat prohlídku Archeologického muzea a parku Esplanáda.

Paleió Froúrio – mořský hrad s příkopem

Čeká nás už poslední klenot města a to je Stará pevnost, která se začala stavět v 10. století.  Pevnost chrání vodní příkop a s městem je propojená mostem. Pevnost je vklíněna mezi dva skalnaté pahorky. Angličané postavili na hradě vězení a kasárna a dvě věže „souše“ a „ moře“ . V pevnosti se nachází kostel sv. Jiří,  postavený v dórském stylu. Pokud pevnost navštívíte, čekají vás překrásné výhledy na město, moře a přístav. Nás odradila dlouhá fronta i čekání na vstupenky.

Paleió Froúrio

Pizzeria restaurant Il Vesuvio Corfu

Máme ještě čas a tak v jedné z uliček sedáme do pizzerie Il Vesuvio Corfu. Dáváme si pizu, sklenku vína a salát. Vše je vynikající, obsluha skvělá. Se svolením, ještě nahlížíme do obou částí restaurace. Útulné, krásné. Spousty fotografií se známými i neznámými tvářem.  Můžete zakoupit víno s sebou i jiné italské speciality. Mít více času, tak posedíme déle. Doporučujeme!

Pizzeria restaurant Il Vesuvio Corfu adresa: IL Vesuvio Gkilford 16, Kerkira

 

Green Bus Terminal

Teď už, ale musíme najít Green Bus Terminal, jak se tady nádraží jmenuje. Kupujeme lístky (4,5Eur na osobu) . Do našeho střediska je to 2 hodiny. Máme ještě takovou exkurzi pěknými místy, které jsme od letiště jeli v noci. Nechápeme, jak se autobus do některých uliček vejde. My máme dva usměvavé řidiče (jeden se zaučuje). Máme štěstí, po pěkném výletě nám zastaví až u hotelu. Jsme rády, jsme už utahané a do našeho ubytování je to pěkně do kopce.

Kerkyra

Hlavní  a největší město ostrova Korfu najdete na východním pobřeží ostrova. Starověké město bylo založeno v 8. stol. Před n.l. . Ve městě najdte různorodé vlivy Benátčanů, Angličanů a Francouzů. Za shlédnutí určitě stojí celé starobylé centrum. Kerkyra také nabízí pro turisty mnoho zábavy a zážitků. Obchody s řemeslnými výrobky, tržnice, restaurace, taverny a kavárny, diskotéky i noční život.

Kerkyra
Kerkyra

Výlety Korfu následující

Výlety Korfu předcházející

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *