• Korfu v září 8

  od • 7.11.2017 • Řecko • Štítky: , , , , , , , , , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Kerkyra

  Proč nepřijmout skvělou nabídku na odvoz do hlavního města. Po včerejším výletu na motorce to bude příjemná změna. Čas si můžeme zvolit samy a tak v 8 ráno máme sraz a vyrážíme s Alexisem. Parkujeme u tržnice, kde si dáme společně kávu. Teda mezi námi dost mizernou. Loučíme se, dostáváme instrukce kam se podívat, co nezapomenout a kde je autobusové nádraží, odkud jede kolem 16.30 hodiny poslední bus k „nám“ do Agios Stefanos. Tržnice se nachází pod Novou pevností a pokud jedete autem je zde parkoviště, kde nechte své auto.

  Ve starobylé Kerkyře

  Město ještě podřimuje, ulice jsou až na pár metařů a uklízečů, prázdné. Jdeme starobylými uličkami. Nevíme, co pozorovat dříve, lidi, památky, vznešené kostely,  krásné domy, restaurace. Zakláníme hlavy a pozorujeme otevřená okna, pověšené květiny i prádlo, košťata a další věci, které se do domu prostě nevejdou.

  Kerkyra

  Nová pevnost

  Přicházíme do severní části města, kde se nachází  Nová pevnost (řecky Neo Frourio), která byla postavena Benátčany v 16. století na místě původního přístavu. Celá pevnost i výhledy na město, moře i přístav odtud jsou fascinující. Vstup jsme žádný neplatily, možná proto, že už je září.

  Kerkyra – Neo Frourio

  Kerkyra – Neo Frourio

  Vracíme se kolem vody a lodí zpět do historického centra. Procházíme po kamenných dlážděních. Je poledne, necháme se zlákat atraktivitou restaurace se stolky v podloubí, kde se dá schovat před sluncem a pozorovat odtud šrumec, který je teď v uličkách města. Dáváme si řecký salát. Jsme velmi zklamané jídlem, neochotou personálu a nakonec i vysokou cenou. Jsme nepoučitelné!!!

  Procházíme dalšími uličkami, někde vstoupíme do malé galerie, jinde přímo do hovoru místních, kteří v uličkách posedávají. a nemůžeme se nabažit. Nádhera.

  Kerkyra – starobylé uličky

  Kerkyra – starobylé uličky

  Archeologické muzeum

  Nemůžeme vynechat prohlídku Archeologického muzea a parku Esplanáda.

  Paleió Froúrio – mořský hrad s příkopem

  Čeká nás už poslední klenot města a to je Stará pevnost, která se začala stavět v 10. století.  Pevnost chrání vodní příkop a s městem je propojená mostem. Pevnost je vklíněna mezi dva skalnaté pahorky. Angličané postavili na hradě vězení a kasárna a dvě věže „souše“ a „ moře“ . V pevnosti se nachází kostel sv. Jiří,  postavený v dórském stylu. Pokud pevnost navštívíte, čekají vás překrásné výhledy na město, moře a přístav. Nás odradila dlouhá fronta i čekání na vstupenky.

  Paleió Froúrio

  Pizzeria restaurant Il Vesuvio Corfu

  Máme ještě čas a tak v jedné z uliček sedáme do pizzerie Il Vesuvio Corfu. Dáváme si pizu, sklenku vína a salát. Vše je vynikající, obsluha skvělá. Se svolením, ještě nahlížíme do obou částí restaurace. Útulné, krásné. Spousty fotografií se známými i neznámými tvářem.  Můžete zakoupit víno s sebou i jiné italské speciality. Mít více času, tak posedíme déle. Doporučujeme!

  Pizzeria restaurant Il Vesuvio Corfu adresa: IL Vesuvio Gkilford 16, Kerkira

   

  Green Bus Terminal

  Teď už, ale musíme najít Green Bus Terminal, jak se tady nádraží jmenuje. Kupujeme lístky (4,5Eur na osobu) . Do našeho střediska je to 2 hodiny. Máme ještě takovou exkurzi pěknými místy, které jsme od letiště jeli v noci. Nechápeme, jak se autobus do některých uliček vejde. My máme dva usměvavé řidiče (jeden se zaučuje). Máme štěstí, po pěkném výletě nám zastaví až u hotelu. Jsme rády, jsme už utahané a do našeho ubytování je to pěkně do kopce.

  Kerkyra

  Hlavní  a největší město ostrova Korfu najdete na východním pobřeží ostrova. Starověké město bylo založeno v 8. stol. Před n.l. . Ve městě najdte různorodé vlivy Benátčanů, Angličanů a Francouzů. Za shlédnutí určitě stojí celé starobylé centrum. Kerkyra také nabízí pro turisty mnoho zábavy a zážitků. Obchody s řemeslnými výrobky, tržnice, restaurace, taverny a kavárny, diskotéky i noční život.

  Kerkyra

  Kerkyra

  Výlety Korfu následující

  Výlety Korfu předcházející

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *