Angelokastro
Cesta po nové asfaltce, čím blíže k hradu, tím se silnice více klikatí a zužuje. Na „Andělský“ hrad se moc těšíme. Jsme rády, že máme motorku, modlíme se, aby jsme nepotkaly velké auto nebo bus. Přijíždíme na parkoviště pod hradem, kde je plno. Ale naše motorka se vejde, takže paráda. Parkovné ani vstupné po nás nikdo žádné nechce a tak olivovým a cypřišovým hájem pokračujeme na kopec. Vystupujeme po kamenné cestě, chvíli ve stínu a chvíli v odhalení pod pálícím korfským sluncem. Lidí tak akorát a ty výhledy!!!



Byzantská pevnost Angelokastro
Na zříceniny byzantské pevnosti Angelokastro přijíždíme z malebného straého městečka Makrades a Kriní. Pevnost leží západně od Paleókastritsi. Tato svého času mohutná byzantská pevnost byla založena přibližně počátkem 13. století Michaelem I. Angelos Momnemos a později ještě rozšířena Anjou a Benátčany, pro něž bylo Angelokastro až do 18. století vedle Kérkyry jedním z nejdůležitějším opevněných komplexů na Korfu. Angelokastro vytvořil obranný trojúhelník s hrady Kassiopi a Gardiky, který pokrýval obranu Korfu na jihu, severozápadě a severovýchodě.


Hrad nikdy nepadl i když byl často obléhán a dobýván. Hrad byl důležitým a rozhodujícím při obraně ostrova proti pirátským vpádům a během tří obléhání Korfu od osmanů, což významně přispělo k jejich porážce. Od roku 1387 do konce 16. století byl Angelokastro oficiálním hlavním městem Korfu a sídlem guvernéra Iónských ostrovů a velitelem benátské flotily Generale del Levante, která byla umístěna na Korfu.

Výhledy z hradu
Angelokastro leží na strmém útesu, 305 metrů nad mořem. Při výstupu pak skýtá překrásné výhledy do širokého okolí a odkrývá překrásná panoramata odrážející se od průzračného moře. Za hradbami se nachází zbytek kostela zasvěceného sv. Gabrielu a Michaelovi z 18. století.

Po návštěvě hradu pokračujeme dále na pláž a do městečka stejného města Liapades.
Přidat komentář