• Menu
  • Menu

Korfu v září 5

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Korfu v září 5

Makrades

Z příjemné pláže Agios Georgios  s malou zastávkou na vyhlídce, odkud je překrásný výhled nejenom na pláž, ale  na celé panoramatické okolí, pokračujeme dále do městečka Makrades. Zaparkujeme na parkovišti a unesené krásou starobylých uliček, procházíme a tiše našlapujeme, nakukujeme do malých dvorečků, i za staré dveře, které možná ani nikam nevedou. Máme štěstí, městečko oblíbené turisty, ještě pospává a tak mimo dvou žen, které nesou prádlo, jsme tu samy.

Makrades
Makrades
Makrades

Na kávičku

Po prohlídce městečka ochutnáváme krásně vypadající (i skvěle chutnající) dortík s višněmi a kafíčko. Sedí tu domorodci. Kavárna je téměř uprostřed městečka. Ve chvíli , kdy se to tu začíná zalidňovat a přemnožovat turisty se zvedáme a raději plné dojmů městečko opouštíme. Dalším cílem je Angelocastro.

dortík s višněmi

 

Horská vesnička Markades

Tradiční horská vesnice, která  pokud jedete okolo, stojí za to, abyste  ji navštívili a třeba koupili nějaké nějaké produkty:  olivový olej, domácí vína, mýdla z olivového oleje, místního koření,  krémy ovoce a med. Jestli máte času více určitě si v klidu užijte i  krásného okolí. Městečko se pyšní krásnými domky s jemnými pastelovými zákoutími. Některé polorozpadlé domy  dominují  barevnými  vstupními vraty.

Makrades
Makrades
Makrades

Malé náměstíčko, domy v několika patrech , mezi kterými jsou úzké a klikaté uličky. Některé končí, jiné jsou propojené s těmi dalšími. Taverna, možná i více, obchůdky, více jsem o vesničce nezjistila, ale jsem moc ráda, že jsem zde byla.

Makrades

následující výlet Angelokastro

předcházející výlet Agios Georgios

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *