• Menu
  • Menu

Korfu v září 4

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Korfu v září 4

Agios Georgios /Pagon/Beach

Máme motorku a vyrážíme na výlet. První půlhodina je to trošku peklíčko, ale pak už jenom vnímáme tu svobodu a vítr v zádech. Krkolomné zatáčky a výjezdy do kopců nás pak vždy odmění překrásnými výhledy do krajiny. Sjezd na pláž Agios Georgios je dost dobrodružná.

z Arillas do Agios Georgios do

Agios Georgios Beach

Je ještě dost brzy a tak jsme na pláži téměř samy. Krásná pláž, písek míchaný s oblázky a krásné moře. Voda opět báječná, moře průzračné. Fouká vítr a jsou vlny, při vstupu do vody je rychle hloubka. Na části pláže jsou slunečníky. Určitě se zde dají prvozovat vodní sporty i šnorchlovat.

Agios Georgios Beach

Klidné a příjemné středisko Agios Georgios se nachází v krásném zálivu  asi 35 km severozápadně od hlavního města. Okolní příroda, skaliska i staré vesničky /Maskarades a Krini/, středověká pevnost Angelokastro jsou pak ideálním místem pro výlety.Typické jsou staleté olivovníky a cypřiše.

Agios Georgios Beach

Hned nad pláží je supermarket i taverna, bungalovy i hotýlky, dále pak městečko Agios Georgios. V obci nejsou žádné velké hotely, najdete zde spíše  rekreační domy, byty a menších hotely a penziony. Mnoho taveren a kaváren, mnoho z nich s terasami s výhledem na moře, nabízejí některé řecké speciality a čerstvé ryby. Agios Georgios se nachází severně od zálivu Arilas a je posledním místem  severozápadního pobřeží s písečnou pláží. Na ostrově Korfu existují dvě místa  s názvem „Agios Georgios“: jedno je na severovýchodě a druhé na severozápadě.

Vyhlídka na Agios Gweorgios Beach

Po příjemné koupeli pokračujeme dále do Makrades. Míjíme malý kostelík Agios Georgios Pagon.  Nad zálivem zastavíme ještě na jedné z vyhlídek, odkud je vidět nádherný pravidelný půlkruh pláže Agios Georgios

následující Makrades

předcházející Arillas

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *