• Menu
  • Menu

Korfu v září 2

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Korfu v září 2

Agios Stefanos

Vychází slunce a z našeho okna je vidět zelené kopce. Pod panoramatickým výhledem se leskne Jónské moře. No tak šup z postele! Natahujeme plavky a jakousi „oslí stezkou“ scházíme k moři. Prudké klesání a ty výhledy! Dolů se chodí parádně, někdy je to horší nahoru, hlavně když to jdeme poněkolikáté a opírá se do nás slunce. Turisté chodí okolo pohodlně po asfaltce, ale nám se tu moc líbí, aspoň chvíli máme pocit, že jsme tu opuštěné a v pěkné divočině. Na pláži jsme samy. Trochu pofukuje vítr, zdá se chladno, ale jakmile se ponoříme do vody, ach.

Agios Stefanos Beach
Agios Stefanos Beach

Pláž Agios Stefanos

Do unavených těl se vlévá příjemná energie. Pláž je dlouhá s jemným nažloutlým pískem. Z našeho pohledu vlevo to je více turistické, směrem k nám a vpravo  ubývá lehátek a po pláži se dá pokračovat až k vysokým útesům. S teplejšími paprsky přibývá na pláži i několik běžců a uklízečů. Je určitě dobré připomenout, že pláž tady byla vždy krásně čistá, vstup do vody je pozvolný. Moře  jako všude v Řecku modré, nádherné, krásné! Za těch pár dní jsme zažily moře klidné a průzračné a také při velkém větru divoké a temné. Zapůjčit si je možné lehátka se slunečníky. Dále směrem k Agios Stefanos jsou i půjčovny loděk a další možnosti vodních sportů. Jsou tu restaurace i bary.

 

Agios Stefanos Beach
Agios Stefanos Beach

Nudistická pláž Agios Stefanos (neoficiální)

Na tom našem konci směrem k útesům je i nudistická pláž. U útesů se mažeme zeleným jílem, třeba budeme krásnější. Jíl seškrabáváme přímo ze skály i pohyb na“kamenech“ je měkoučký a klouzavý. Také jsme vyzkoušely a trochu si připálily zadky. Trochu nám vadily ty davy „oblečených „ turistů.  Tento konec pláže je však nejkrásnější a nejzajímavější, takže se není čemu divit.

Agios Stefanos Beach
Agios Stefanos Beach
Agios Stefanos Beach

Agios Stefanos

Z vyprávění našeho delegáta je patrné, že toto středisko není původním ostrovním centrem, ale bylo vybudováno především pro potřeby turistů. Majitelé hotýlků a bungalovů bydlí většinou v jiné části ostrova Korfu nebo i jinde v Řecku.  Poklidné a velmi příjemné letovisko s nezbytnými restauracemi, taverničkami i obchůdky. Jsou tu 3 supermarkety i pekárna.

Argiris – náš „řecký salát „

Řecko jsem navštívila několikrát/Lefkadu, Zakynthos a Krétu. Miluji řeckou kuchyni a řecký salát, zkusily jsme i tady některé z jídel. Jídlo bylo dobré, ale přeci jenom tradiční řecké to myslím úplně nebylo. Kde jsme si opravdu pochutnaly byla vyhlídka nad pláží Arillas a ve staré vesnici v horách.

Řek Alexandro

Těšily jsme se na fíky a hroznové víno, které kolem dozrávaly. Fíky v obchodě neměly, my však měly štěstí. V malé zahradě při silnici nás pozval na toto skvělé ovoce Řek Alexandro. Mimo povídání o ostrově, sousedech, dobrém jídle jsme dostaly privilegium a každý den jsme si mohly natrhat čerstvé fíky i víno, ale také rajčátka, papriky a bylinky. Při odletu nás napakoval, jako když jedete od dědy z hor. Mńam!

u Alexandra

Výlety v okolí

Agios Stefanos je určitě dobrým bodem pro výlety do okolí i po celém Korfu. Pro připomenutí, směrem k Sidari se známým Kaňonem lásky se nachází Cap Drake, zajet můžete do městečka Kasiopi na severním pobřeží. I do hlavního města Kerkyra to je 1-2 hodiny jízdy horami s překrásnými výhledy, divokými zatáčkami. Agios  Georgios  s malebnou pláží a také Paleokastritsa se starobylým hradem. Pokud jste zde týden, více toho ani nestihnete, pokud máte to štěstí a jste na Korfu delší dobu je krásných výletních cílů mnohem více.

Argiris
Argiris

Agiris – ubytování

Možná by bylo dobré říci něco málo o našem ubytování. Nebydlely jsme v hotelu,  ale v domě Argiris, kde byla studia s balkony. A musím říci, že tady nám bylo úplně skvěle. A to hlavně díky poloze domu na kopci. K moři to po stezce je 5-10 minut. K skromně zařízenému pokoji je malá kuchyňka, jednoduše vybavená, čisto.  Trochu je nepříjemné, že sprcha je nalepená na záchod, ale to nás netrápilo. Majitel je sympaťák a pokud bylo potřeba, byl ochoten pomoci. Velmi nám pomohl i při odjezdu, kdy jsme odlétaly až večer a nechal nám pokoj k dipozici až do odjezdu. Dělaly jsme si skvělé snídaně a klid i výhled nám dělal dobře na těle i na duši. K dipozici jsme měly bazén, dokonce 2. Vedle nás byl hotel Romanza, kolem kterého jsme každý den šly po stezce k moři. Nepřijely jsme k bazénu a tak, i když je opravdu na nádherném místě nad mořem,  jsme ho  nevyužily.

Romanza

Jedenkrát jsme se šly na řecký večer do hotelu Romanza. Ale byly jsme zklamané jídlem i programem. Místo ovšem luxusní!

Olivy

V Řecku, ale také na  celém  ostrově Korfu najdete háje olivovníků, tady na ostrově jsou možná zajímavé tím, že jsou poměrně malé. A také moc chutné. Některé stromy jsou velmi staré a pamatují i historii nadvlády Benátčanů od roku 1386 až do roku 1797. Pod olivovníky jsou buď stažené, při sběru pak roztažené černé sítě. Je známé, že olivy, olivový olej a další produkty jsou pro člověka velmi zdravé a působí na tělo i mysl blahodárně. Neméně důležité je pak užití oliv a oleje v gastronomii.

olivy na Korfu

cesta na Korfu

Arillas Beach, vyhlídka, pivovar, víno, kaplička

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *