• Menu
  • Menu

KOTA KINABALU – BORNEO 34

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Borneo » Borneo - malajská část » KOTA KINABALU – BORNEO 34

KURZ POTÁPĚNÍ PADI

Ráno brzké vstávání a domluva v hotelu, že tu přespíme i další noc. A teď už jen najít Scuba Junkie. Bylo to opravdu kousek asi tak 7 minut chůze, jen jsme včera zvolili špatný směr. V ofisu bylo celkem rušno a trvalo dlouho než jsme se konečně dostali na řadu. Sympatická Malajsanka nám vysvětlila, co všechno kurz obnáší a že máme velké štěstí, jedna rodinka z Velké Británie taky dneska začíná a tak nás k nim jednoduše připojí. To jsme přesně potřeboval, začít kurz už dnes, abychom mohli pak poslední dny strávit flákáním po ostrovech. Trochu nás vyděsila slečna, která kurz po dvou dnech vzdala, že to pod vodou prostě nedává….

Instruktor Ibrahim

Naše 5 členná skupinka ještě chvíli poseděla v kanclu a pak už přišel náš sympatický instruktor Ibrahim a ten se stal naším společníkem pro následující tři dny. Dozvěděli jsme se, že je Egypťan a že už zde pracuje celých deset let, to už má asi něco napotápěno!

Kurz nás vyšel na 980RM na osobu, což je parádní cena, 4 ponory v oceánu a ne v bazenu jsou dalším plusem. První den je nejhorší, ten trávíme od rána až do večera v učebně, koukáme na dvd kurz a po každé kapitole píšeme zkušební test, který pak všichni společně procházíme, abychom opravdu všemu rozuměli. Pro nás je kurz o něco těžší než pro Brity, přeci jen anglicky sice umíme, ale zde je opravdu velmi důležité pochopit všechno, co nás pod vodou čeká, tam už si asi moc nepokecáme.

Závěrečný test – 90%

V poledne pauza na oběd a taky jedno kafe, den byl opravdu náročný. To jsme ještě netušily, že rovnou dnes večer budemem psát závěrečný test. Trochu nás to šokovalo, mysleli jsme, že test dostanem až na konci kurzu. Ono to vlastně je logické, dokud neznáš teorii, těžko můžeš pod vodu. Přišla naše chvíle a test nám byl položen na stůl. S Ifčou jsme měly velkou výhodu, že občas jsme si mohly třeba vysvětlit navzájem otázku a poradit si tak, že stejně nikdo netušil o čem se vlastně spolu tou naší „ divnou řečí“ bavíme. Nakonec nám i Britové potvrdili, že otázky nejsou úplně jednoduché, že i oni sami mají s pochopením některých  problém, vše je totiž psané americkou angličtinou. Tak se nám celkem ulevilo, že v tom nejsme samy. Britové skončili dřív než my a tak šli konzultovat spolu s Ibrahimem správné odpovědi na chodbu. A tak jsme měly s Ifčou čas spolu ty otázky trochu projít. Zjistily jsme, že máme odpovědi celkem podobné a tak sme to nechaly být. Naše úspěšnost byla vysoká, obě jsme měly přes 90%, ale natrápily jsme se opravdu dlouho!  Od 8 do 20 hod, byl opravdu dlouhý den. Ibrahim nám nabízel dopsat si test ráno, ale už jsme to vážně chtěly mít za sebou. S Ibrahimem jsme domluvily velikost ploutví a neoprénu,  ráno byl domluvenej sraz v 8 přímo na molu v přístavu.

večeře Night market Kota Kinabalu
večeře Night market Kota Kinabalu

Večeře v Night marketu

Na doporučení Ibrahima jsme vyrazily na véču, akorát jsme to správné místo nenašly a tak jsme skončily u vody na rybím trhu Night market. Bylo to super, spousta potvůrek a skvělá kuchyně, jen tu na náš vkus bylo opravdu hodně turistů, co se dá dělat. Daly jsme si rybičku a vyrazili na kutě, abychom se pořádně vyspaly na zítřejší podvodní dobrodružství.

cestopis následující

cestopis předcházející

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *