• Menu
  • Menu

Krásná jižní Morava

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihomoravský kraj » Krásná jižní Morava

Lednicko-valtický areál

Vybrali jsme na 4 denní výlet jižní Moravu. Jsme v malebném  kraji  rozprostřeném  v jihovýchodní části České republiky, sousedící  s Rakouskem a Slovenskem. Jsme v kraji bohatým na kulturně-historické kořeny. Najdete zde architektonické památky všech stavebních slohů. Jihomoravský kraj je znám jako kraj vína a vinohradnictví a dobrých podmínek pro zemědělskou výrobu, pro pěstování ovoce a zeleniny. Nejenom pro české, ale i pro zahraniční návštěvníky je neodmyslitelně jižní Morava spjatá s návštěvou vinných sklípků a ochutnávkou lahodného moravského vína. My jsme se ubytovali  v krásném penzionu  blízko Pálavy.

Pálava

Vinařství U Kapličky

Původně malý penzion U Kapličky, který vznikl v roce 2005, jako součást rodinného vinařství se postupně rozrostl na několik částí, které mají svoje specifické kouzlo i půvab. My jsme se ubytovali v nejnovější části areálu „Vyhlídka Superior „. Náš pokoj pokoj byl vybaven vlastní terasou a posezením s výhledem na Lednicko-valtický areál, novomlýnské nádrže, Pálavu a přilehlé okolí. Součástí areálu je restaurace  s venkovní terasou, vinárna, vinotéka, vinný sklípek, Retro music Club, wellness & fitness centrum a Adventure park, který nabízí celou škálu sportovních aktivit, také  venkovní bazén a dětský koutek s bazénkem a další.

Vinařství U Kapličky

Místo, vynikající kuchyně, čistota  a milý personál jsou opravdovou devizou  tohoto areálu, kde se nachází 132 stylových a komfortních 2-3 lůžkových pokojů a apartmánů pro téměř 350 hostů. My dáváme 10 bodů z 10! Doporučujeme!

Pálava

Lednicko-valtický areál

Vypůjčili jsme si kvalitní elektrokola. Po dešti už ani památky a tak jeden z výletů nás zavedl do  rozsáhlého území mezi řekou Dyjí u Lednice, Valticemi, hranicí s Rakouskem a Břeclaví, jehož cíp zasahuje na jv.  až do lužních lesů s oborou u zámečku Pohansko a Lány, do Lednicko-valtického areálu. Areál  o rozloze 200 km2 byl  7. prosince 1996 prohlášen za památku světového kulturního a přírodního dědictví a zapsán jako kulturní krajina  na seznam UNESCO.

Lednicko-valtický areál

Lednický zámecký park, který se rozprostírá mezi zámkem v lednici a pravým břehem Dyje  pak patří mezi naše nejcennější zámecké parky u nás.

Lednicko-valtický areál

Kovid nás v penzionu ani v Lednici nedostihl a my si jižní Moravu opravdu všemi smysly užili!

Foto a námět: Dagmar a Josef Brzákovi

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *