• Menu
  • Menu

Zimní Kréta – Ligaria Beach

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Zimní Kréta – Ligaria Beach

Pláž Ligaria 

Ani to nevypadá, že je únor, když přijíždíme do krásného zálivu, kde se nachází Ligaria Beach. Ze skalisek je krásný výhled na celou zátoku i na rybáře, kteří opravují loď. Vesnička si užívá zimního odpočinku a vánek nám vlévá klid do duší.

Ligaria Beach

Ligaria Beach

Ligaria leží  na severním pobřeží Kréty, 21 km od Heraklionu a 1 km východně od Agia Pelargia. Skalnatý kopec, který odděluje tato dvě místa, býval dříve ostrovem, ale úžina byla zavezena kameny. Pláž se nachází v uzavřené zátoce a je dobře chráněna proti větru. Příjemná pláž je pokryta hrubým šedým pískem , voda je při naší návštěvě tyrkysová a křišťálově čistá. Vstup do vody vypadá pozvolný, ale dost rychle klesá do hloubky. Kotví zde lodě. Vpravo se dá přejít opatrně po skalách, které tvoří krásné scenérie. Za skalami je prý schovaná další plážička /Parasfougario, kde to více fouká. Díky skalám je zde dobré místo pro potápění. Na břehu se nachází základna pro potápění. V létě zde jsou slunečníky a i možnost občerstvení.  Ubytování je možné přímo nad pláží, je zde i několik taveren. Zvláště o víkendech je zde mnoho lidí a tak není lehké zaparkovat.

Ligaria Beach

Ligaria Beach je turistický název vesničky Fteria. Blízko odtud se nachází klášter Panagia Ligariani.

Ligaria Beach
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *