• Menu
  • Menu

Lom Velká Amerika

Karlštejnské lomy

Na Jiřího vylézají hadi a štíři, dnešní neděli se na obloze všichni čerti ženili. Po nočním dešti kolem lomu Velká Amerika vyrazilo spolu s námi i několik další turistů. Šťavnatá zeleň, bílé kvítky trnkových keřů i náletových třešní,  kontrastovaly s černou oblohou i divokými mraky.

lom Velká Amerika
lom Velká Amerika

Výlet kolem lomu Velká Amerika

Slunce své paprsky  ukázalo sporadicky. Barvy skal  i odrážející  se vodní hladina hrály na všechny oční vjemy. Chlad i vítr kouzlily s poletujícími květy měnící se v ledové vločky. Lom jsme obešli celý, zastávek bylo mnoho. Pohled dolů i na okolí  je vždy fascinující a  překvapivý. Dole v lomu,  na poloostrůvku stál malý stan. Opravdová nádhera!

lom Velká Amerika
lom Velká Amerika

Vyrazili jsme od parkoviště po žluté turistické značce. Bahno na cestičkách trochu stěžovalo pohyb. Všude kolem lomu je nutné chodit s největší opatrností. Několik křížků kolem skal je dokladem, že by krásný výlet mohl skončit tragicky. Cesta nám trvala něco pře hodinu. Dnes jsme další výlety a lomy, které Karlštějnsko nabízí, neabsolvovali. Chlad a začínající ledový déšť nás rychle poslaly do tepla domova.

mám malý stan
mám malý stan

Krásný výlet.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *